BATSO’DAN MÜJDE, KÜÇÜK İŞLETMELERE NEFES KREDİSİ
Advert
Yukarı

BATSO’DAN MÜJDE, KÜÇÜK İŞLETMELERE NEFES KREDİSİ

KÜÇÜK İŞLETMELERE ‘NEFES KREDİSİ’ MÜJDESİ

BATSO’DAN MÜJDE, KÜÇÜK İŞLETMELERE NEFES KREDİSİ
Bu içerik 1049 kez okundu.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir, COVİD-19’dan etkilenen ve cirosu 25 milyon liranın altında olan küçük işletmeler için bugünden itibaren, Denizbank aracılığıyla TOBB Nefes Kredisi’nin devreye alındığını belirtti.

Batman TSO üyelerinin Pandemi’nin başladığı günden itibaren finansmana ulaşmada büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten Başkan Demir, “Özellikle cirosu küçük işletmelerimiz finans bulmakta zorluk yaşıyordu. Nefes Kredisi ile bu zorluklar bir nebze olsun giderilecek” dedi.

Başkan Demir, hayata geçirilen ‘Nefes Kredisi’yle ilgili şu bilgileri verdi; “Nefes Kredisi’ne 25 milyon cironun altındaki işletmeler başvuru yapabilecekler. Yıllık faizi yüzde 7,5 oranında belirlenen kredinin 2020’de anapara ve faiz ödemesi bulunmayacak. Geri ödemeler 2021 yılında 12 eşit taksitte yapılacak. Kredi’de üst limit illere göre 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasında değişecek. Kredinin yüzde 80’ni Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli olacak. Toplamda 6 milyar TL kaynak yaratılarak, 40 bin KOBİ’ye ulaşılması hedefleniyor. Şuan başvurular Denizbank üzerinden yapılacak. 2 hafta sonra kamu bankalarının da projeye katılımı bekleniyor.”

FAALİYET BELGESİ WEB SİTESİNDEN ALINABİLECEK

Nefes Kredisi için TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür eden Başkan Demir, şöyle devam etti; “Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun büyük gayretiyle, TOBB ve 365 oda ve borsanın tüm kaynaklarını, üyelerinin bir an önce kullanabilmesi için yapılan çalışmaları sonuçlanmıştır. Odalar olarak gücümüzü her zaman üyelerimizden almaktayız. Bu zor günlerde üyelerimize destek olmak için TOBB öncülüğünde Odamızın kaynaklarını üyelerimize sunuyoruz. Bu kararı alan TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve TOBB yönetimine teşekkür ediyorum.” Başkan Demir ayrıca, kredi kullanmak isteyen üyelerin başvuru için gereken ‘Faaliyet Belgesi’ni BATSO’dan veya odaya gelmeden web sitesinden TOBB E-belge işlemler kısmından alınabileceğini söyledi. 

Etiketler: Batman Ticaret ve Sanayi Odası BATSO Abdulkadir Demir COVİD-19 etkilenen küçük işletmeler Nefes Kredisi müjde Batman TSO üyeleri Denizbank Kredi Garanti Fonu TOBB Nefes Kredisi
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.