BATMAN’DA 3 ADRESTE VE KÖYDEKİ KARANTİNA KALDIRILDI
Advert
Yukarı

BATMAN’DA 3 ADRESTE VE KÖYDEKİ KARANTİNA KALDIRILDI

Sason İlçe Kaymakamlığı, Altıdere köyü ve ilçe merkezindeki 3 ayrı adreste Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle uygulanan karantinanın kaldırıldığını duyurdu.

BATMAN’DA 3 ADRESTE VE KÖYDEKİ KARANTİNA KALDIRILDI
Bu içerik 889 kez okundu.

Batman'ın Sason İlçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada, "İlçemiz Altıdere köyünde ve ilçe merkezinde 3 ayrı adreste Koronavirüs (Covid-19) salgının kontrolü amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. Maddeleri kapsamında ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına karar verildiği ve karantina sürecinin hali hazırda devam ettiği kamuoyuna daha önce duyurulmuştu. 5 Nisan tarihi saat 11.00 itibariyle Altıdere köyü ve ilçe merkezinde 3 ayrı adresteki karantina uygulamasına son verildiği kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Tüm vatandaşlarımızın kendi ikametlerinde kalmaları, çok zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, ilçemize ve köylerimize dışarıdan gelen herkesin ikamet ettiği yerdeki kişilerle beraber 14 gün boyunca evlerinden çıkmamaları ve misafir kabul etmemeleri, hem kendi hem de toplum sağlığı açısından hayati derecede önemlidir. Bu konuya riayet edilip edilmediği muhtarlarımız ve kolluk birimlerimiz tarafından denetlenecektir. Riayet etmeyen kişilerin zorunlu karantina altına alınacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Etiketler: Sason İlçe Kaymakamlığı Coronavirus salgın karantina kaldırıldı sağlık Batman Sason
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.