VALİLİK’TE ALINACAK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ
Advert
Yukarı

VALİLİK’TE ALINACAK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

“İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısı” ile “İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı” aynı anda Vali Hulusi Şahin başkanlığında gerçekleştirildi.

VALİLİK’TE ALINACAK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ
Bu içerik 333 kez okundu.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Vali Yardımcısı Ramazan Fani, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsa Çakmak, İl Sağlık Müdür Dr. Hakan Pamukçu, İl Milli Eğitim Müdürü, AFAD İl Müdürü, Gençlik ve Spor İl Müdürü, Belediye Başkan Yardımcısı, Kızılay Batman İl Başkanı, hastane başhekimleri ile ilgili sağlık birim başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Şahin, İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısı ile İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısını aynı anda geçekleştirdiklerini belirterek, “ Dün akşam Sayın Cumhurbaşkanımız, çok önemli bir karar ilan ettiler. Bu karardan sonra Coronavirüs ile mücadelenin daha doğru şekilde sürdürüleceğine inanıyorum. Büyükşehirlerin izole olması, bizim gibi illerin kendi içinde bulaştırıcıları kontrol altına alınmasıyla bulaşıcı hastalığın söndürülmesinin daha kolay olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı tarafından Coronavirüs salgınına karşı İlimizde yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan bilgilendirmelerin ardından, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğini arttırmak için İlimizde Coronavirüs ve her türlü salgın hastalığa karşı alınan ve alınacak tedbirler görüşüldü.

Etiketler: İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısı İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Hulusi Şahin tedbirler görüşüldü
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.