KAPLAN; BANKALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Yukarı

KAPLAN; BANKALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Esnaf ve sanatkarların banka ve kredi kuruluşlarına başvurmalarında kendilerine zorluk çıkaranların takipçisi olacaklarını belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı M. Salih Kaplan, sicil affının önemli olduğunu söyledi.

KAPLAN; BANKALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Bu içerik 419 kez okundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı M.Salih Kaplan ”Sicil affı bu zorlu süreci aşabilmek adına önemlidir.Bu kararın bankalar nezdinde acilen uygulanması halinde olumlu sonuçları olacaktır. Anapara veya taksit ödeme tarihi 24.03.2020 tarihinden önce olup da; kullandığı nakdî ve gayri nakdî kredilerinin anapara ve faiz ödemelerini aksatan gerçek ve tüzel kişilerin, ticari faaliyette bulunan kredi müşterilerinin karşılıksız çıkan çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarına ilişkin 5411 sayılı Kanunun ek 1'inci maddesi hükmü uyarınca kurulan Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi nezdinde tutulan kayıtları, söz konusu borçların ödenmesi geciken kısmının 31.12.2020 tarihine kadar tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması halinde, bu kişilerle yapılan finansal işlemlerde kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmayacaktır. Esnaf ve Sanatkarlarımızın banka ve kredi kuruluşlarına başvurularında bu kararın uygulanması gerekir. Bu kararı dikkate almayan esnaf ve sanatkarlarımızın kredi başvurularında haksız yere sıkıntı yaratan banka ve kredi kuruluşların takipçisi olacağız. Esnaf ve Sanatkarlarımızın bu zor dönemi aşabilmeleri için yanlarında olduğumuzu ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazır  olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Etiketler: Esnaf ve sanatkarlar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Salih Kaplan sicil affı bankaların takipçisi olacağız Batman esnaf
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.