GÜNDEMDEKİ O KİTAP SATIŞTAN KALDIRILDI
Advert
Yukarı

GÜNDEMDEKİ O KİTAP SATIŞTAN KALDIRILDI

Gündemde olanı, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarında çıkan ve Batman’a yönelik ağır hakaret ve çirkin iftiralara yer veren “Türkiye'nin Kültür Atlası” adlı kitap, tepkiler üzerine satıştan kaldırılıp toplatıldı.

GÜNDEMDEKİ O KİTAP SATIŞTAN KALDIRILDI
Bu içerik 248 kez okundu.

“Türkiye'nin Kültür Atlası” adlı kitapta, Batman’daki kadınların yüzde 50'sinin düzenli işkence gördüğü ve her 5 çocuktan birisinin aile içinde ensest ilişkiye maruz kaldığı gibi ağır iftira ve iğrenç hakaretler yer aldı.

Batman Barosuna ait olduğu iddia edilen sözde bir raporun referans alındığı kitap, İLKHA'nın gündeme getirmesinin ardından Batman Barosu ve yazarlar başta olmak üzere, her kesimden büyük tepki gördü.

Batman Barosu, yaptığı açıklamada kitapla ilgili hukuki süreç başlatılacağını duyurdu.

Yapılan tepkilerin ardından Batman Barosu Başkanlığına bir özür yazısı gönderen Türkiye İş Bankası Yayınları Genel Müdürlüğü, kitabın satıştan kaldırılıp toplatıldığını açıkladı.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Genel Müdürü Ahmet Salcan tarafından gönderilen özür mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Batman Barosu ve saygıdeğer Başkanı Abdülhamit Çakan, yeni yayınladığımız Türkiye'nin Kültür Atlası adlı kitapta geçen asılsız bir cümle nedeniyle Batmanlıları ve Batman Barosu'nu hiç istemeyerek de olsa rencide ettiğimiz için özür dileriz. Kitapta geçen bu talihsiz ifadeden dolayı büyük bir üzüntü duyuyoruz. Batman Barosu'nun bu çok haklı tepkisi bizi hemen harekete geçirdi ve sözü geçen kitap satıştan kaldırıldı ve toplatıldı. Bugüne kadarki yayın çizgimize yakışmayan, en hassas olduğumuz konulardan birisine dair bu dayanıksız ifadeyi yayınladığımız için, Baro Başkanı sıfatınızla, nezdinizde tüm Batmanlılardan ve Baronuz mensuplarından samimi özrümüzün kabulünü şahsım ve kurumum adına istirham ederim."

Etiketler: “Türkiye'nin Kültür Atlası” adlı kitapta Batman’daki kadınların yüzde 50'sinin düzenli işkence gördüğü ve her 5 çocuktan birisinin aile içinde ensest ilişkiye maruz kaldığı gibi ağır iftira ve iğrenç hakaretler yer aldı. Bat
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.