İNŞAAT ÇALIŞANLARI CORONAVİRUS'E RAĞMEN ÇALIŞMAK ZORUNDA
Advert
Yukarı

İNŞAAT ÇALIŞANLARI CORONAVİRUS'E RAĞMEN ÇALIŞMAK ZORUNDA

Coronavirus tedbirleri kapsamında "Evde kal" çağrılarına uymak istediklerini ancak başka bir gelirleri olmadığını belirten inşaat çalışanları, çalışmaya mecbur olduklarını söylediler.

İNŞAAT  ÇALIŞANLARI CORONAVİRUS'E RAĞMEN ÇALIŞMAK ZORUNDA
Bu içerik 418 kez okundu.

Tüm dünyayı kasıp kavuran Coronavirus tehdidine rağmen bazı meslek erbabı insanlar çalışmak ve evine ekmek götürmek zorunda. Bu mesleklerden biri de inşaatçılık. İnşaat sektöründe çalışan işçiler yaz-kış, soğuk-sıcak demeden çalışmak mecburiyetinde.

Mekanik tesisat ustası Müslüm Bucağı, sabit bir maaşlarının olmadığından dolayı inşaat çalışanlarının çalışmaya mecbur olduğunu, çalışmamaları halinde başka bir gelirlerinin olmadığını dile getirdi.

"Çalışmaya mecburuz"

Otel inşaatının tesisat ve kalorifer işlerinde çalıştıklarını söyleyen Müslüm Bucağı, "Coronavirus'e rağmen çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz de imkânları olanlar gibi evde kalmak isterdik ama çalışmazsak eve ekmek götüremeyiz. Çalışmaya mecburuz, işveren de işlerinin bir an evvel bitmesini ister. Çocuklarımızın rızkı için hayat mücadelemiz devam ediyor." diye konuştu.

"Herkes evinde otururken biz çalışıyoruz"

Rızıkları için çalışmaya mecbur olduklarını söyleyen Recep Seyrek, "Virüse rağmen çalışıyoruz. Görüyorsunuz duvarcı, asansörcü, dış cepheci arkadaşlarımız ve biz tesisatçılar da çalışıyoruz. İşimizi yapmaya devam ediyoruz. Herkes evinde otururken, biz çalışıyoruz. Bir gün gelmezsek çalışmazsak evimize ekmek götüremeyiz. İnşaatı durduramıyoruz, mecbur çalışmaya devam edeceğiz." dedi.          


Etiketler: İNŞAAT ÇALIŞANLARI CORONAVİRUS'E RAĞMEN ÇALIŞMAK ZORUNDA Çalışmaya mecburuz Herkes evinde otururken biz çalışıyoruz Mekanik Coronavirus tedbir çalışmak
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.