ASKON’DAN MİLLİ EKONOMİ SEFERBERLİĞİNE DAVET
Yukarı

ASKON’DAN MİLLİ EKONOMİ SEFERBERLİĞİNE DAVET

ASKON’DAN MİLLİ EKONOMİ SEFERBERLİĞİNE DAVET

ASKON’DAN MİLLİ EKONOMİ SEFERBERLİĞİNE DAVET
Bu içerik 150 kez okundu.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Batman Şube Başkanı M.Selman Nasıroğlu, Ulusal çapta tüm ekonomileri etkileyen Covid-19 salgınının ülke ekonomisini olası hasarlarını en aza indirebilmek için ekonominin tüm paydaşlarını ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ne davet ettiklerini açıkladı.

**ASKON Batman şube Başkanı M.Selman Nasıroğlu konuya ilişkin şunları söyledi; “Malumunuz üzere ulusal çapta tüm ekonomileri etkileyen Covid-19 salgını ülkemiz ekonomisi üzerine de olumsuz hasarlar tesis edebilecektir. Bu bağlamda ekonominin tüm paydaşlarını ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ne davet ediyoruz.”

HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYSUN

Nasıroğlu, “Özel bankalar kredi konusunda öteleme, faizler de düşüş, kredi derecelendirmelerinde kolaylıklar sağlamalı, taksitlendirmeyi arttırmalıdır. Bunun yanı sıra elektrik ve gaz dağıtım şirketleri fiyatlarında indirim, öteleme ve eski borçları taksitlendirmeye gitmelidir. Yine ha keza belediyelerimiz su tahsilatlarında da aynı yönteme başvurmalıdır. İşverenlerimiz de bu süreçte devletimizin sağladığı olanaklardan sıkıntıda iseler bu olanakları kullanmalı, işçisinden yana gün bugün diyerek tüm şartlarını zorlamalıdır. Bu süreçte çalışanları mümkün olduğunca kollamalıdır. Kesinlikle işten çıkarmalar yapılmamalıdır” dedi.

Etiketler: ASKON M.Selman Nasıroğlu MİLLİ EKONOMİ SEFERBERLİĞİNE DAVET Batman
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir