İŞKUR’DAN ÖNEMLİ DUYURU
Yukarı

İŞKUR’DAN ÖNEMLİ DUYURU

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) iş arayanlara ve iş verenlere yönelik online hizmet verileceğini duyurdu.

İŞKUR’DAN ÖNEMLİ DUYURU
Bu içerik 179 kez okundu.

İŞKUR’dan yapılan duyuruda, vatandaşları hizmet binasına gitmeden E-Devlette bulunan uygulamalar, web sitesi üzerinden online olarak ya da Bakanlık iletişim merkezi (ALO 170) ile iletişime geçerek işlemlerini yapabileceklerini açıkladı. Online hizmet sunumuyla ilgili İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere gerek Ülkemizde gerekse Tüm Dünyada etkili olan Coronavirüs COVİD-19 salgını nedeniyle, Cumhurbaşkanlığımız Genelgesi ile birtakım tedbirler alınmıştır. Bu tedbirler doğrultusunda vatandaşlarımızın İŞKUR ile ilgili hizmetleri İŞKUR’a gelmeden internet veya telefonun olduğu her yerden 7/24 yararlanabilirler. Ayrıca Covid-19 salgınından olumsuz etkilendiği gerekçesiyle kısa çalışma uygulamak isteyen işverenler, 23.03.2020 tarihinden itibaren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerine özel olarak oluşturulan elektronik posta adreslerine gerekli belgeleri göndermek suretiyle başvurabilecektir. Kısa çalışma ödemeleri, Bakanlığımız Rehberlik ve Teftiş Başkanlığınca yapılacak uygunluk tespitinin ardından gerçekleştirilecektir” dedi.

Etiketler: Batman İŞKUR online hizmet önemli duyuru E-Devlette
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir