BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI
Yukarı

BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI

Batman Belediyesi Eş Başkanları Mehmet Demir ve Songül Korkmaz İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak, yerlerine kayyum atandı.

BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI
Bu içerik 1950 kez okundu.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nda yürütülen terör soruşturması kapsamında aralarında Batman Belediyesi’nin de bulunduğu HDP'li 6 belediye başkanı hakkında gözaltı kararı verildi. Bunun üzerine polis, haklarında yakalama kararı verilen Batman ile Diyarbakır'ın Eğil, Ergani, Lice ve Silvan belediyeleri ile HDP'li başkanların evlerine operasyon düzenledi.

BAŞKAN GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanlığı tarafından Batman Belediyesi’ne kayyum atandı. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir, gözaltına alındı.

Batman Belediyesi’ni ablukaya alan polis ekipleri, Belediye Başkanı Mehmet Demir, Başkan Yardımcıları ve Meclis üyelerinin evlerine operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda Başkan Demir ve bazı meclis üyelerinin gözaltında olduğu öğrenildi.

PROTESTOYA MÜDAHALE

Batman Belediyesine kayyum atanmasını protesto eden guruba polis müdahale etti. HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran’ın da aralarında bulunduğu bir gurup Batman Belediyesine yürümek istedi. Yürüyüşe izin vermeyen polis ile göstericiler arasında arbede yaşandı. Polis taşkınlık çıkaran yaklaşık 15 kişiyi gözaltına aldı.

BAŞKAN DEMİR’DEN İLK AÇIKLAMA

Görevden alınarak gözaltına alınan Belediye Başkanı Mehmet Demir, belediyeye kayyum atamasını sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Mehmet Demir Twitter hesabında, mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerini ifade ederek, "Batman halkı için daha yapacağımız çok şey vardı. Bugünde Batman Belediyemiz karakola çevrildi. Mücadele etmekten ve hizmet etmekten vazgeçmeyeceğiz." paylaşımını yaptı.

Etiketler: Batman Belediyesi Eş Başkanlar Mehmet Demir Songül Korkmaz İçişleri Bakanlığı kayyum atandı Batman
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir