Bankalar destek paketlerini devreye soktu
Yukarı

Bankalar destek paketlerini devreye soktu

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını nedeniyle 31 Mart’ta ödenmesi gereken kredi ödemelerinin erteleneceğini duyurdu.

Bankalar destek paketlerini devreye soktu
Bu içerik 623 kez okundu.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, Corona virüs salgınına ilişkin önlemler alındığını duyurdu. Buna göre, bankalar firmalara ilave kredi limiti tahsis edecek. 31 Mart'ta ödenmesi gereken kredi ödemeleri ertelenecek. Ziraat Bankası,  ödeme sorunu yaşayan müşterilerin mevcut kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınmak suretiyle uygun vadeli yapılandırma sağlayacak.

KREDİ ÖDEMELERİNE EK SÜRE

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ekonomik İstikrar Kalkanı” hamlesi doğrultusunda, Ziraat Bankası yeni bir adım atıyor; vatandaşlarımızın ve iş dünyamızın bu dönemde nakit akışlarında yaşayabilecekleri bozulmaya karşı aşağıda belirtilen destekleri devreye alıyor.

Etiketler: Bankalar destek paketleri devreye soktu Corona virüs salgını
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir