Uzaktan eğitim başladı
Yukarı

Uzaktan eğitim başladı

Corona virüs nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından başlatılan uzaktan eğitim başladı, ilk dersi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdi.

Uzaktan eğitim başladı
Bu içerik 170 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Gençler, ara tatil sona erdi. Bakan Selçuk, uzaktan eğitim kapsamında TRT-EBA TV ekranlarında yayımlanacak ilk ders için kamera karşısına geçti. Ziya Selçuk, bütün dünya gibi Türkiye'nin de zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek eğitimin de bu sürecin parçası olduğunu ifade etti. Bakanlığın, evde eğitim süreçlerine ilişkin çalışmaları bulunduğunu dile getiren Bakan Selçuk, bu kapsamda TRT ile iş birliği yaparak uzaktan eğitimi hayata geçirdiklerini söyledi.

-ÇOCUKLAR EĞİTİMDEN KOPMAMALI-

Yüzlerce gönüllü öğretmen ve teknisyenin uzaktan eğitimin hayata geçmesi için çaba gösterdiğine işaret eden Selçuk, “Bizim MEB olarak temel amacımız, okullarda yapılan birçok faaliyetin elbette tümüyle aynı şekilde evde yapılması değil. Bizim temel amacımız; çocuklarımızın eğitimden kopmaması, okullarından, sınıflarından, derslerinden soğumamalarıdır” diye konuştu.

Selçuk, uzaktan eğitimle ilgili bütün dünyada çalışmalar bulunduğunu, Bakanlığın da haftalardır bu konuda çalıştığını, İstanbul'da 5, Ankara'da 3 stüdyoda derslere ilişkin çekim yapıldığını anlattı.

Çocukların derslerdeki kazanımları ne şekilde alacaklarına dair ayrıntılı çalışmalar yapıldığını ifade eden Selçuk, Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) internet altyapısında yüz binlerce video, animasyon, soru ve ders anlatımları bulunduğunu söyledi. Bakan Selcuk’un açıklamasından sonra ilk ders geçildi.

Etiketler: Corona virüs Uzaktan eğitim başladı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir