VALİLİK “VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU” OLUŞTURDU
Yukarı

VALİLİK “VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU” OLUŞTURDU

Destek grubu, yaşlı vatandaşların sorun ve ihtiyaçlarını takip edecek.

VALİLİK “VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU” OLUŞTURDU
Bu içerik 260 kez okundu.

Corona virüs tedbirleri kapsamından Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların dışarı çıkmalarını engellemek amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Bunun akabinde yaşlı vatandaşların sorun ve sıkıntılarının takip edilmesi için “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturulması kararlaştırıldı.

Batman’da kurulan destek grubu, çalışmalara başladı. Konu ile ilgili Valilikten yapılan açıklamada, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinasyonunda oluşturlan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ paydaşları ilgili kurum personeli katılımı ile oluşturulacak ekiplerin ilimizde ikamet eden 65 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımızla bizzat görüşülmesi ve vatandaşlarımızın sorun ve ihtiyaçlarının tespit edilmesi, 112,155 ve 156 hatlarına yapılan destek taleplerinin anında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bildirilmesi, konularında tüm paydaşların üzerine düşen görevi titizlikle ifa etmesi ve faaliyetler sonunda günlük rapor verilmesi kararı alındı.” denildi.

Etiketler: Destek grubu yaşlı vatandaşlar sorun ihtiyaçları takip edecek Corona virüs tedbirleri Sağlık Bakanlığı Vefa Sosyal Destek Grubu Batman Valilik
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir