KADIN ÇİFTÇİLERE EĞİTİM
Yukarı

KADIN ÇİFTÇİLERE EĞİTİM

Batman’da kadın çiftçilerin ekonomiye katılımı sağlamak amacıyla, ‘Böğürtlenin Yetiştiriciliği ve Faydaları” eğitimi verildi.

KADIN ÇİFTÇİLERE EĞİTİM
Bu içerik 214 kez okundu.

Tarım ve Orman Batman İl Müdürlüğü ve GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile çiftçilerin gelirlerinin arttırılması, böğürtlenin ekonomik yetiştiriciliğinin arttırılarak çevre köylere örnek olunması, kadın çiftçilerin ekonomiye katılımı sağlanarak gelirlerini ve sosyal statülerini arttırarak, Batman ve bölge ekonomisine katkı sağlamak amacıyla proje kapsamında kadın çiftçilere böğürtlenin yetiştiriciliği ve faydaları eğitimi verildi. Kozluk ilçesine bağlı Derince Köyü'nde düzenlenen eğitime; GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi Hatice Şahiner Öylek, Proje Koordinatörü Ev Ekonomisti Emsal Karabulut, teknik personel ve kadın çiftçiler katıldı. Ziraat Mühendisi tarafından kadın çiftçilere, böğürtlenin yetiştiriciliği ve faydaları ile ilgili slayt seklinde bir sunum yapıldı.

Etiketler: Batman kadın çiftçiler ekonomiye katılım eğitim Böğürtlenin Yetiştiriciliği ve Faydaları Tarım ve Orman Batman İl Müdürlüğü
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir