Çöken yola müdahale
Yukarı

Çöken yola müdahale

Kardelen Mahallesi Emekli TOKİ mevkiinde zemin çökmesi sonucu deforme olan yol, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışma ile onarılarak tekrar ulaşıma açılacak.

Çöken yola müdahale
Bu içerik 282 kez okundu.

Yağışlar nedeniyle zemin yumuşaması sonucu çökmenin meydana geldiği yolda zemin dolgu, stabilize ve asfalt serim çalışmaları gerçekleştiren Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, deforme olan yolu biran önce ulaşıma açmak için mesai harcıyor. Çöken yolun kazınıp zemin iyileştirme çalışmalarının ardından tekrar trafiğe açılacağını ifade eden Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarından sorumlu Başkan Yardımcısı Nevzat Nemcik yaptığı açıklamada: “Asfalt ekibimizin freze çalışmasının ardından duruma bağlı olarak zeminde kazı çalışması gerçekleştirildi. Taşlarla blokaj yapımının ardından yol iyileştirilerek tekrar halkın kullanımına sunulacaktır” dedi. Freze, 1 kazıcı aracı, 3 kamyon, 1 loder ve 5 personel ile gerçekleştirilen çalışma ile 500 metre uzunluğunda 3-5 metre derinliğindeki yol için taş blokajın tamamlanmasının ardından yol tekrar ulaşıma açılacak.


Etiketler: Kardelen Mahallesi Çöken yol müdahale Belediye Fen İşleri Batman
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir