BELEDİYE AR-GE BİRİMİ KURDU
Yukarı

BELEDİYE AR-GE BİRİMİ KURDU

Batman Belediyesi, yeni projelerin araştırılıp geliştirilmesini sağlamak ve vatandaşlardan gelen projeleri değerlendirip Batman’a kazandırmak için AR-GE (Araştırma ve Geliştirme) ve Dış İlişkiler birimi kurdu.

BELEDİYE AR-GE BİRİMİ KURDU
Bu içerik 172 kez okundu.

Daha çok insana ulaşmak ve daha çok hizmet üretmek için AR-GE birimini kuran Batman Belediyesi Tesisler Müdürlüğü, Batman’ın gelişmesine katkı sağlayacak yeni projeleri finanse etmek, yapılan iş ve hizmetleri geliştirip hızlandırmak, yeni sistem, yeni süreç ve hizmetler oluşturmak veya mevcut olanları geliştirmek için AR-GE birimiyle hizmet verecek. Yeni dönem AR-GE Çağında “Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking)” Yalın Metot, Sürdürebilir Çerçeve (Sustanability Framework) gibi araçlar varken araştırma ve geliştirmeyi sadece belli bir alanda sınırlı tutamak istemeyen Batman Belediyesi, “Sosyal AR-GE” fikriyle vatandaşları AR-GE sürecine dahil ediyor. Sosyal belediyecilikte yerel yönetimlerin rol modeli olarak Sosyal Girişimciliği, “Sosyal Bilinç” çalışmalarını önemseyen Batman Belediyesi AR-GE ve Sosyal Projeler Birimini hayata geçirdi. Batman’ı daha ileriye taşımak için, daha çok yatırıma, daha çok istihdama, yeni projelere ve yeni kaynaklara ihtiyaç olduğunu ifade eden Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, vatandaşlarımız Batman’a faydasının dokunacağını düşündüğü projelerini AR-GE birimimize ileterek projesinin hayata geçmesi noktasında Belediyeden destek alacağını belirtti. Yerel, ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla, üniversitelerle, şirketlerle, STK’lar ve sosyal projelere gönlünü vermiş kişilerle işbirliğini önemsediklerini aktaran Belediye Eş Başkanları: “Pek çok fikrin ve projenin kurumların enerji birlikteliği ile çok daha hızlı ve etkin gerçekleşebildiğini en iyi bilen kurumlardan biriyiz. İşbirliğini önemseyen, konusunda uzman ekibimizle Türkiye’nin yeni belediyecilik vizyonunda rol model olarak yol alıyoruz. Sizler de projelerinizi, fikirlerinizi bizlerle paylaşabilir, kurumsal tecrübelerimizden istifade edebilirsiniz” dediler.

Etiketler: Batman Belediyesi yeni projeler Batman AR-GE Araştırma ve Geliştirme birimi kurdu
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir