ASKON: ÇAĞDIŞI SORUNLAR YAŞIYORUZ “HALK BUNU HAK ETMİYOR”
Yukarı

ASKON: ÇAĞDIŞI SORUNLAR YAŞIYORUZ “HALK BUNU HAK ETMİYOR”

ASKON Batman şube başkanı M. Selman Nasıroğlu, Uçak sefer sayısı, biletlerin pahalılığı ve DEDAŞ'ın enerji kesintileri gibi sorunlara dikkat çeken bir açıklama yaptı.

ASKON: ÇAĞDIŞI SORUNLAR YAŞIYORUZ “HALK BUNU HAK ETMİYOR”
Bu içerik 503 kez okundu.

Nasıroğlu yaptığı açıklamasında, “600 bini geçen nüfusu ile Türkiye’nin hızla büyüyen şehri olan Batman'da, maalesef çağdışı sorunlar yaşıyoruz. İstihdam alanları için işadamlarının sıra beklediği, her gün yeni fabrikaların kurulduğu Batman’da; mevcut bazı sorunlar bu büyümeyi sekteye uğratmaktadır. Özellikle; Batman’ı Türkiye ve dünyaya bağlayan en önemli ulaşım aracı olan uçak seferlerinde çok ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Defaatle yapılan çağrılar yerine ulaşmadığı gibi bu sorun; Batman'ın sahipsizliğin bir göstergesi değil midir? Şehrin bu önemli sorunu gün be gün artarken bu kez DEDAŞ’ın kesintileri bir diğer önemli sorunu teşkil etmiştir. Yoğun kesintiler halkın gündelik yaşamını olumsuz etkilediği gibi üretime dahi zarar vermiştir. DEDAŞ’ın adeta ‘zulme’ dönüşen sistemi Batmanlıyı cezalandırma politikası halini almıştır. ‘Kaçak’ bahanesine sığınan DEDAŞ’ın yer altı çalışması yaptığı ve kaçağı önlediği yerlerde de yoğun kesinti olduğunu bizzat görmekteyiz. Sonuç itibariyle Batman uçak seferlerinde ve DEDAŞ’ın uygulamalarından dolayı çok ciddi sıkıntılar yaşamaktadır, Batman Halkı bunu hak etmiyor" dedi.

Etiketler: ASKON Batman Selman Nasıroğlu Uçak sefer sayısı DEDAŞ biletlerin pahalılığı sorunlar halk hak etmiyor elektirk kesinti Batman
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir