YOL VE KALDIRIMLARA SOLÜSYONLU ÖNLEM
Yukarı

YOL VE KALDIRIMLARA SOLÜSYONLU ÖNLEM

Batman Belediyesi, kar ve buz çözücü solüsyon ile yol ve kaldırımlarda buzlanmaya karşı önlem alıyor.

YOL VE KALDIRIMLARA SOLÜSYONLU ÖNLEM
Bu içerik 316 kez okundu.

Batman Belediyesi tarafından karla mücadele çalışmaları kapsamında kaldırım ve yollar solüsyon (kar ve buz çözücü) ile daha güvenilir hale getirildi.

Kent merkezinde ana ve ara arterlerde karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren Batman Belediyesi, vatandaşların kaldırım ve yollarda ulaşımlarını güvenli ve rahat bir şekilde yapabilmeleri için kar küreme çalışmalarının ardından solüsyonla temizleme çalışması başlattı.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, halkın yoğun olduğu kaldırımlarda çalışma gerçekleştirdi.

“Karla mücadele çalışmalarında fen, BASKİ, temizlik ve veterinerlik müdürlüğünün yanı sıra tüm birim personelleriyle teyakkuzda beklediklerini” belirten Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz: “durumu takip ediyoruz” açıklamasında bulundular.

SOLÜSYON NEDİR?

Hava koşullarında ve trafik yoğunluğuna bağlı olarak 48 saate kadar etkili olabilen solüsyon maddesi kar ve buza karşı büyük bir etkiye sahip olup, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı laboratuarlarında yapılan testler sonucunda donma noktası eksi 70 derecelere kadar çözüm sunabiliyor.

Etiketler: Batman Belediyesi kar ve buz çözücü solüsyon buzlanmaya karşı
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir