Eskrim şampiyonası yapıldı
Yukarı

Eskrim şampiyonası yapıldı

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan ‘Eskrim’ (Kılıç) Batman İl Birinciliği, ilk kez yapıldı.

Eskrim şampiyonası yapıldı
Bu içerik 300 kez okundu.

Çok Amaçlı Spor Salonunda küçük kız ve erkek ile yıldız kız ve erkek kategorilerinde yapılan il şampiyonasına 25 sporcu katılım sağladı. Son derece çekişmeli geçen müsabakalarda öğrenci velilerinin de büyük ilgi gösterdiği gözlemlendi.  Küçükler ve yıldızlar kategorilerinde ilk ikiye giren sporcular ilimizi ve okullarını 16-20 Mart 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına temsil edecekler. Müsabakaları Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, Gençlik Merkezi Müdürü Osman Veysel Özdaş ve eskrim severler izledi.

“TARİHİ BİR TURNUVA”

Batman tarihinde ilk kez ‘Eskrim’ il şampiyonasının yapıldığını belirten Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, bu sporu daha da yaygınlaştıracaklarının müjdesini verdi. Rüzgâr; “Batman’da ilk kez böylesine anlamlı bir heyecanı hep birlikte yapıyoruz. Bizim için bu bir başlangıçtı. Faal olan 46 branşımıza yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Turnuvada derece yapıp ilimizi Türkiye finallerinde temsil edecek olan sporcularımıza başarılar diliyorum. İl şampiyonasının yapılmasında emeği ve katkısı olan başta antrenörümüz Mücahit Barto olmak üzere herkese teşekkür ederim.” dedi.

Etiketler: Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eskrim şampiyonası yapıldı Okul Sporları Kılıç Batman
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir