NASIROĞLU’NU ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
Yukarı

NASIROĞLU’NU ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

NASIROĞLU’NU ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

NASIROĞLU’NU ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
Bu içerik 247 kez okundu.

Batman Üniversitesi ile 15 Sivil toplum kuruluşunun “Batman’a Kattığın Değerlerle Seni Unutmadık, Unutturmayacağız” Temasıyla birlikte düzenlediği 2. Geleneksel Necat Nasıroğlu’nu Anma Programı Batı Raman Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu’nda büyük bir katılımla düzenlendi.

**Programa Vali Hulusi Şahin, Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, il yöneticileri, STK temsilcileri ve üniversite öğrencileri katıldı. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim tilaveti ve ardından İl Müftüsü Turgut Erhan’ın yaptırdığı dua ile başlayan programda Öğr. Gör. Suat Zor’un ney dinletisinin ardında Merhum Necat Nasıroğlu’nun oğlu Ferhat Nasıroğlu, Necat Nasıroğlu Camii ve Külliyesi Projesi’nin sunumunu gerçekleştirdi.

“NECAT AMCA DESTEK İSTERDİ”

Anma programının açılış konuşmasını yapan Rektör Durmuş, “Batman’a Bakanlar, Cumhurbaşkanı geldiğinde millet bir birini şikayet ederken Necat Amca elinde yatırım ve üretim projeleri ile karşılarına çıkar destekleri isterdi ve onun içinde başarılı oldu.” dedi.

“ROL MODELİ YAŞATMAMIZ LAZIM”

2. Geleneksel Necat Nasıroğlu’nu Anma Programı’nda konuşan Vali Hulusi Şahin, “Necat Nasıroğlu gibi bir rol modeli her zaman yaşatmamız lazım. Doğru ve iyi örnekler eğitimde en fazla kullanılması gereken unsurlardır. Onlarla gençlerimizi, öğrencilerimizi, çocuklarımızı bir gelecek algısına bir istikamet duygusuna ulaştırabiliriz” şeklinde konuştu.

“KIR SAÇLI ADAM GÜZEL ESERLER BIRAKTI”

Fernas A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Nasıroğlu anma programında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Kır saçlı adam ardından güzel eserler bıraktı. O çalışmayı çok severdi. Şoförlükle başladı, azmiyle büyük işler başardı. O memleket sevdalısı adam imkanlarım yoktu, okuyamadım diyordu ama okumayı her zaman teşvik etti ve öncelikle bizleri okuttu. Ama binlerce gencinde okuması için burslar verdi eğitimlerinin yolunu açtı. Çok çalıştı, kazancını ihtiyaç sahipleriyle paylaştı. O memleket sevdalısı adam güzel şeyler söyledi. Söylemekle yetinmedi, söylemlerini hayata da geçirdi ve ardın birçok eser bıraktı. Şoförlükle başlayan iş hayatı devasa bir çınara dönüştü” ifadesini kullandı. Programın sonunda 15 sivil toplum kuruluşu tarafından hazırlanan Merhum Necat Nasıroğlu portresi oğlu Ferhat Nasıroğlu’na İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş tarafından takdim edildi. 2. Geleneksel Necat Nasıroğlu’nu Anma Programı çekilen anı fotoğrafı ile son bulurken, Necat Nasıroğlu tarafından yaptırılan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Hatıra Ormanı Gezisinin ardından Nasıroğlu ailesi tarafından öğrencilere ve davetlilere verilen ikramla program tamamlandı.

Etiketler: Batman Üniversitesi Anma Programı Necat Nasıroğlu Vali Hulusi Şahin Aydın Durmuş Albay İsa Çakmak Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir