ELEKTRİK FATURALARINA TEPKİ
Yukarı

ELEKTRİK FATURALARINA TEPKİ

Batman’da, elektrik faturalarının yüksek gelmesinin kendilerini mağdur ettiğini belirterek, duruma tepki gösteren esnaflar, yetkililere çağrıda bulundu.

ELEKTRİK FATURALARINA TEPKİ
Bu içerik 641 kez okundu.

Hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü Batman’da esnaf, dondurucu soğuğa rağmen elektrik faturalarının yüksek gelmesi nedeniyle iş yerlerinde elektrik sobası veya klimanın önünde ısınamıyor.

Kimi esnaf sabahtan akşama kadar yüksek elektrik faturası ödememek için soğukta çalışmak zorunda kalırken kimisi ise ısınma masraflarını en aza indirmek için çareyi tüpten soba yaparak ısınmakta buldu. Yaşanan duruma tepki gösteren esnaf, yüksek elektrik faturalarının kendilerini büyük oranda mağdur ettiğini belirterek, yetkililerin kendilerine yönelik elektrik desteğinin verilmesi gerektiğini ifade etti.

“ESNAF MAĞDURDUR”

Yetkililerin esnafa sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Ahmet Erçin, “Sobamızı açamıyoruz. Kiradan çok şu an elektrik parası ödüyoruz. İşyerimize yeni makinalar almak istiyoruz ama faturalar yüksek olduğu için makinemizi alamıyoruz. Esnaf mağdurdur. Elektrik faturaları çok yüksek geliyor. Tek halk, esnaf değil herkes mağdur. Onun için devletimizden destek bekliyoruz. Esnafa sahip çıkılsın, zaten esnaf gittikçe küçülüyor, büyüyemiyoruz yani. Ulusal marketler küçük esnafı bitirdi. Onun için devlette küçük esnafa bir teşvik veya faizsiz kredi vermelidir. Şu an esnaf ayakta zor duruyor.” şeklinde konuştu.

Etiketler: Batman elektrik faturaları yüksek gelmesi tepki gösteren esnaflar yetkililere çağrıda bulundu
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir