MEZARLIKLARDA İSİMLER SİLİNDİ!
Yukarı

MEZARLIKLARDA İSİMLER SİLİNDİ!

Batman’da mezarlıklara yapılan “Çeşme Hayratı”nda bulunan isimlerin silinmesi tepkilere neden oldu. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, park, cadde, sokak ve taziye evlerine verilen isimlerinde silinecek mi? sorusunu akıllara getirdi.

MEZARLIKLARDA İSİMLER SİLİNDİ!
Bu içerik 682 kez okundu.

Batman Belediyesi Asri Mezarlıkta bulunan ve vatandaşların Mezarlıklar Müdürlüğü’nden izin alarak vefat eden yakınları adına yaptırdıkları “Çeşme Hayratı”nda bulunan isimler alçı ile üzerleri kapatıldı.

-VASİYETE SAYGISIZLIK-

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, vefat eden yakınlarının vasiyeti üzerine Mezarlıklar Müdürlüğü’nden izin alarak bu hayratları yaptırdıklarını, belediyenin bu kadar zaman sonra anlaşılmaz bir şekilde ve kendilerine bilgi verilmeden isimlerin silinmesine tepki gösterdi. Kamuoyuna herhangi bir açıklama yapılma gereği duyulmadan böyle anlamsız bir uygulama yapılmasına tepki gösteren vatandaşlar, ölmüş yakınlarımızın isimlerinin silinmesinin ölünün vasiyetine saygısızlık olarak değerlendirdi. Ölen kişilerin adının yazılması ile bir reklam veya gösteriş olayı olmadığını, sadece gelen vatandaşların dualarına vesile ve başkalarını teşvik ettiğini kaydeden vatandaşlar, bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini dile getirdi. Yusuf UYANIK

Etiketler: Batman Çeşme Hayratı isimler silindi mezarlıklar Asri Mezarlık Batman Belediyesi vatandaş tepki Mezarlıklar Müdürlüğü vasiyet vefat eden yakınları
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir