JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ CERRAHİ UZMANI HASTA KABULÜNE BAŞLADI
Yukarı

JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ CERRAHİ UZMANI HASTA KABULÜNE BAŞLADI

Batman Kadın Doğum Hastanesine atanan Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Yusuf Çakmak hasta kabulüne başladı.

JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ CERRAHİ UZMANI HASTA KABULÜNE BAŞLADI
Bu içerik 365 kez okundu.

Diyarbakır doğumlu Yusuf Çakmak, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra İstanbul Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın Doğum Uzmanlığını eğitimini tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Anabilim Dalı Jinekoloji Onkoloji Cerrahisinde yandal eğitimini tamamladı.

2010-2016 yılları arası da Batman Kadın Doğum Hastanesinde uzman hekim olarak görev yapmış olan Op.Dr.Yusuf Çakmak, ikinci kez Batman’a atanmış olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek jinekolojik onkolojide;  rahim-rahim agzi, yumurtalık-tüpler ve dış genital  bölgeden kaynaklanan kadın hastalıkları kanserlerinin erken tespiti, önlenmesi ve kanser oluşmuş hastaların cerrahi tedavileri başka merkezlere sevk edilmeden ilimizde yapılacaktır. Kadın hastalıkları kanserlerinin önlenmesi ve tespiti için smear taraması, kolposkopi (rahim agzının detaylı incelenmesi) ve diğer tetkiklerin ilimizde yapılıyor olmasına ek olarak, jinekolojik kanserlerin tedavisinde açık ve laparoskopik (kapalı) tüm ileri düzey ameliyatlarda tarafımızca  ilimizde ilk defa yapılacaktır. Ayrıca sıkıntılı, kanama ihtimali  yüksek olan gebeliklerin cerrahi tedavilerinde yapılacaktır” dedi.

Etiketler: Batman Kadın Doğum Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Yusuf Çakmak hasta kabulü başladı
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir