KAÇAK YAPILAR BİR BİR YIKILIYOR
Yukarı

KAÇAK YAPILAR BİR BİR YIKILIYOR

Batman Belediyesi, çarpık kentleşme ve kaçak yapılaşmayı önlemek için aldığı kararla kaçak yapılan yapıları bir bir yıkıyor.

KAÇAK YAPILAR BİR BİR YIKILIYOR
Bu içerik 631 kez okundu.

Fatih Mahallesi 3335. sokak ile 3336. sokağın kesişimin de imara aykırı olarak inşa edilen yapının yıkımını gerçekleştirmek için çalışmalara başlayan belediye ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldıktan sonra kaçak yapının yıkımına kontrollü bir şekilde başladı.

İmara aykırı yapılan kaçak yapının yıkımı için olay yerine gelen Belediye Başkan Yardımcıları, kaçak yapı sahipleriyle görüşerek, imara aykırı kaçak yapılara müsaade etmeyeceklerini ve yıkımın gerçekleştirilmesi konusunda kararlı olduklarını belirterek yıkıma başlanması için talimat verdiler.

Yıkım esnasında Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Fen İşleri, Zabıta, İtfaiye ve Güvenlik Personeli de hazır bulundu. Olası olay ve yaralanmalara karşı Belediye Sağlık Çalışanları ile İtfaiye ekipleri yıkım alanında hazır bekletildi.

Batman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yıkım ekibi de; 2 ekskavatör, 1 kepçe, 6 kamyon ile kaçak yapının yıkımını kontrollü bir şekilde gerçekleştirdi.

Etiketler: Batman Belediyesi kaçak binalar yıkıyor yıkım çarpık kentleşme kaçak yapılaşma polis Fatih Mahallesi Batman Zabıta
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir