Ekinci Radyo Yüksel'de
Yukarı

Ekinci Radyo Yüksel'de

Nihat Ekinci, Radyo Yüksel’de Yüksel Çiftçi’nin sunduğu “Gündem Özel” programına konuk oldu.

Ekinci Radyo Yüksel'de
Bu içerik 274 kez okundu.

Araştırmacı, Gazeteci, Yazar Nihat Ekinci, 10. Kitabı “KelehaBabek” in piyasaya sunulmasıyla birlikte, katıldığı Radyo programında, kitapları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Batman’ın tarih, sosyal ve siyasal alanlardaki gelişimini araştırıp derleyen Yazar Ekinci Petrolün Kenti Batman, Batman Basın Tarihi, Batmanda Derin Cinayetler gibi kitapların yanı sıra Köy Koruculuk Sistemi ve Faili Meçhul Cinayetler kitaplarının da yazarı. Son dönemde edebiyat alanında da eserler vermeye başlayan Nihat Ekinci Xwedaber, JiyanaQurmiçandî romanlarını Kürtçe Üç Sürgün Bir Dönüş romanını ise Türkçe kaleme aldı. 2015 yılında Batman ve İlçeleri Tarihi adlı araştırma kitabını yayımlayan Ekinci Beş yıllık bir aradan sonra okurlarıyla “KelehaBabek” (Babek Kalesi) romanıyla buluşuyor.  KelehaBabek Ekinci’nin Kürtçe yayımlanan üçüncü romanı. KelehaBabek romanının kendisi açısından bir dönüm noktası olduğunu belirten Araştırmacı Yazar Nihat Ekinci uzun bir aradan sonra okurları ile tekrar buluşmaktan memnun olduğunu ifade etti.

Etiketler: Nihat Ekinci Radyo Yüksel Yüksel Çiftçi Gündem Özel Yazar Nihat Ekinci 10. Kitabı KelehaBabek
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir