Su parası düzenli ödenmiyor
Yukarı

Su parası düzenli ödenmiyor

Batman’ın içme ve kullanma suyunu sağlayan Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (BASKİ) vatandaşların yüzde 40’ının su faturası bedellerini düzenli ödemediğini belirtti.

Su parası düzenli ödenmiyor
Bu içerik 242 kez okundu.

Biriken su borçlarının ödenebilmesi için zaman zaman belediyenin fedakârlıkta bulunarak borç faizlerini asgari düzeye düşürdüğünü belirten belediye yetkilileri buna rağmen bazı vatandaşlarımızın su paralarını zamanında ödemediğini hatırlattı. Bu durumun su faturalarını düzenli olarak ödeyen yüzde 60’lık kesime haksızlık olduğunu hatırlatan yetkililer su sunumunda herhangi bir sıkıntı meydana geldiğinde duyarlılık gösteren vatandaşlarımızın aynı duyarlılığı su bedellerini ödeme noktasında da göstermelerini beklediklerini söylediler. Geçen yıl biriken su borçlarının tahsilâtının yapılması için uygulamaya koydukları faiz affı ve ödeme çağrılarına duyarlılık gösteren vatandaşların 25 milyon lira civarında borç ödediğini belirten yetkililer, bu paralarla daha iyi hizmet sunmak için çalıştıklarını ifade ettiler.

Etiketler: Su parası düzenli ödenmiyor Batman Batman Belediyesi BASKİ
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir