İDLİB'E YARDIM TIR'I GÖNDERİLDİ
Yukarı

İDLİB'E YARDIM TIR'I GÖNDERİLDİ

Umut Kervanı, insanlık dramının yaşandığı İdlib'e içinde battaniye, gıda malzemesi ve temizlik eşyalarının bulunduğu bir TIR yardım malzemesini gönderdi.

İDLİB'E YARDIM TIR'I GÖNDERİLDİ
Bu içerik 136 kez okundu.

Umut Kervanı, gıda malzemeleri, temizlik eşyaları, battaniye ve 'Bir mont bir bot' kampanyasından ellerine ulaşan yardımları topladı. Toplanan yardımlar, TIR'a yüklenerek Türkiye sınırındaki güvenli bölgelere göç eden ve zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan İdliblilere ulaştırılmak üzere gönderildi.

Batman Umut Kervanı Başkanı Mehmet Ali Işık, "Umut Kervanı olarak her zaman halkımızın hizmetinde yardım faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Suriye'nin İdlib kentinde iç savaştan kaçıp Türkiye'nin sınırına sığınan ve yaşam mücadelesi veren insanlar için faaliyetlerimizi yürütüyoruz." dedi. Umut Kervanı olarak 3'üncü yardım TIR'ı gönderdiklerini belirten Işık, yardım malzemelerinin niteliğine ilişkin bilgi aktardı. Yardım TIR'ının içerisinde 500 çuval gıda malzemesi, 250 adet battaniye ve giyim malzemelerinin bulunduğunu belirten Işık, şöyle konuştu: "Yardım TIR'ımızın içerisinde hayırseverlerin gönderdikleri temel yaşam malzemeleri, bebek bezi, bebek mamaları, pirinç, mercimek, makarna şeker yağ, bot ve mont gibi malzemeler bulunuyor."

Etiketler: Umut Kervanı İdlib gıda malzemesi temizlik eşyaları TIR yardım malzemesi gönderildi Batman
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir