TİŞÖRTLERİN ÜZERİNDEKİ YABANCI YAZI VE SEMBOLLERE DİKKAT!
Yukarı

TİŞÖRTLERİN ÜZERİNDEKİ YABANCI YAZI VE SEMBOLLERE DİKKAT!

Tişört ve montların üzerindeki yabancı yazı ve sembollerin çoğunun ahlak dışı, müstehcen, hatta inanca aykırı, ateizmi öven içerikler barındırdığını belirten Dil Uzmanı Selman Şimşek, vatandaşları uyardı.

TİŞÖRTLERİN ÜZERİNDEKİ YABANCI YAZI VE SEMBOLLERE DİKKAT!
Bu içerik 1157 kez okundu.

Son yıllarda yabancı marka giysilerin, tişört ve montların çoğunun üzerinde İngilizce ve diğer yabancı dillerde yazı ve sembollerin bulundurulması adeta moda haline geldi.

Vatandaşlar, özellikle öğrenciler, gençler bu tişört ve montların üzerinde bulunan sembol ve yazıların ne anlama geldiğini pek merak etmeden giyiniyor.

Bu tür tişört ve montları giyinen vatandaşların farkında olmadan İslam dışı, ahlak dışı, müstehcen, yozlaştırıcı faaliyetlere alet olduklarını vurgulayan İngilizce Dili Uzmanı Selman Şimşek, vatandaşın daha hassas olmalarını istediler.

"İnsanlar bilinçsiz bir şekilde giyiniyor"

İnsanların bilmeyerek giydikleri elbiselerle müstehcenliğin reklamını yaptığını ifade eden Şimşek, "Özellikle öğrenciler daha çok giydikleri tişörtlerin üzerindeki yazıya bakmadan o giysileri giyiyorlar. Bunu aslında popülizmin, kapitalizmin dayatmalarının bir nevi yansıtması olarak görüyorum. Çocuklarımız, gençlerimiz ve hatta büyüklerimiz dahi gayri ihtiyari de olsa maalesef tişörtlerin üzerinde yazan mesajlar olsun, müstehcen yazılar olsun aslında bilerek veya bilmeyerek bunun reklamını yapıyor. Ya da orada bir fikir varsa o fikrin teşhir edilmesine bir nevi aracı oluyor. İsyan ile alakalı, inancına çok ters olmasına rağmen bilmeden bu tişörtler giyilebiliyor. Geçenlerde bununla ilgili bir yazı gördüm. Namaz kılan bir insanın giydiği tişörtün üzerinde yazan şey şu; ‘Tanrı yok, din yok.’ İnsanlar bunu bilinçsiz bir şekilde giyiyor." dedi.

"Bilgilendirmenin kesinlikle yapılması lazım"

Özellikle gençlerin bilinçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Şimşek, "Gençlerimize baktığımızda ise onlar yeter ki İngilizce bir şeyler olsun giyilen şeyin üzerinde ne yazıyorsa yazsın umurunda değil. İngilizce olduğu zaman belki onlar için daha çekici bir hal alıyordur. Ancak bu konularda bilgilendirmenin kesinlikle yapılması lazım. Burada bilinçlendirmede öncelik ailelerdir. Ancak günümüzde aileler çok daha büyük mevzulara eğilmezken diğerlerine nazaran böyle küçük bir mevzuyu göz ardı edebiliyorlar. Burada görev öğretmen arkadaşlarımıza da düşüyor. Öğrencileri bu konuda bilgilendirmeleri gerekiyor." diye konuştu.

Etiketler: Tişört yabancı yazı sembollere dikkat Batman
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir