Tecrübeli eğitimci emekli oldu
Yukarı

Tecrübeli eğitimci emekli oldu

Batman’da birçok okulda öğretmenlik ve idarecilik yapan tecrübeli eğitimci Necmettin Kızar, en son görev yaptığı Halk Eğitim Merkezi’nden emekli oldu.

Tecrübeli eğitimci emekli oldu
Bu içerik 500 kez okundu.

**01.01.1955 yılında Batman iline bağlı Gercüş ilçesinin Yamanlar köyünde dünyaya gelen eğitimci Kızar, ilk ve orta öğretimini ilçe merkezinde tamamladı. Lise eğitimini Midyat’ta tamamlayan Necmettin kızar, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İngilizce bölümünden mezun olarak eğitimcilik kariyerine başladı.

1993 YILINDA BATMAN’A ATANDI

1993 yılında kendi isteğiyle Batman’a tayinini isteyen Kızar, Yahya Kemal Beyatlı Lisesi, Fatih Lisesi Müdür Baş Yardımcılığı, Cengiz Topel İlköğretim Okulu, Türk Telekom Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcılığı, Gazi Erkek Anadolu Lisesinde uzun yıllar görev yaptı. Yaklaşık 35 yıllık eğitim hayatında sayısız doktor, mühendis, avukat, öğretmen, gazeteci, idareci, iş adamı ve bir çok branşta öğrencisi bulunan Necmettin Kızar, son olarak Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı Halk Eğitim Merkezinde emekli oldu. Eğitim camiasının Necmettin Kızar gibi başarılı eğitimci ve idarecilere ihtiyaç duyduğunu belirten HEM müdürü Bilal Serik kendisini hiçbir zaman unutmayacaklarını ve kapılarının her zaman açık olacağını söyledi.  Verilen veda yemeğinin ardından, emeklilik anısına HEM Müdürü Bilal Serik tarafından plaket takdim edildi.

Etiketler: **01.01.1955 yılında Batman iline bağlı Gercüş ilçesinin Yamanlar köyünde dünyaya gelen eğitimci Kızar ilk ve orta öğretimini ilçe merkezinde tamamladı. Lise eğitimini Midyat’ta tamamlayan Necmettin kızar Eskişehir Anadolu
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir