ENGELLİ SPORCULAR DESTEK BEKLİYOR
Yukarı

ENGELLİ SPORCULAR DESTEK BEKLİYOR

Batman Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nasrettin Kaya, maddi imkânsızlıktan dolayı çok zor şartlarda çalışmalarını yürüttüklerini belirterek destek talebinde bulundu.

ENGELLİ SPORCULAR DESTEK BEKLİYOR
Bu içerik 310 kez okundu.

**Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Birinci Ligi'nde yer aldıklarını fakat deplasman masraflarını bile karşılayamadıklarını belirten Batman, Basketbol Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Nasrettin Kaya, destek alamamanın büyük sıkıntısını yaşadıklarını söyledi. Sorunlarını dile getiren Kaya, çoğu zaman masraflarını kendi ceplerinden karşıladıklarını, TÜPRAŞ'ın sponsorluğuyla ayakta kaldıklarını, Valilikten kısmi bir destek aldıklarını, belediyeden ise şu ana kadar hiçbir maddi destek göremediklerini dile getirdi.

"MASRAFLARIMIZIN KARŞILANMASINI İSTİYORUZ"

Batman kamuoyunun, destekler konusunda kendilerine karşı çok duyarsız kaldığını söyleyen Kaya, şöyle konuştu: "2007 yılından beri tekerlekli sandalye basketbol branşında faaliyet yapmaktayız. Takımımız Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Birinci Ligi'nde yer almaktadır. İlk yarıyı çok sakıntı ve zorluklarla aştık. Bize verilen destekler çok yetersiz oldu. Batman Valiliği, Batman Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi, bize bir miktar destek oldular ama destekler, bulunduğumuz ligde masraflarımızı, deplasman giderlerimizi karşılamadığından sıkıntılar yaşamaktayız. 13 yıldır kesintisiz reklam sponsorumuz olan Batman TÜPRAŞ Rafine Müdürlüğü, bize bir nebze de olsa can suyu niteliğinde katkı sunuyor. Biz astronomik rakamda bir destek istemiyoruz. Sadece deplasmanlara gideceğimiz miktarda masraflarımızın karşılanmasını istiyoruz."

Etiketler: ENGELLİ SPORCULAR DESTEK BEKLİYOR MASRAFLARIMIZIN KARŞILANMASINI İSTİYORUZ Batman Engelliler Spor Kulübü Nasrettin Kaya maddi imkânsızlık zor **Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir