"Kara avcılığı" konusunda bilgi verildi
Advert
Yukarı

"Kara avcılığı" konusunda bilgi verildi

Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü tarafından, jandarma ve köy korucularına yönelik avcılıkla ilgili olarak bilgilendirme çalışması yapıldı.

Bu içerik 530 kez okundu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü, bu haftaki bilgilendirme toplantısını Gercüş'te yaptıklarını belirtti. Kaçak avcılığın önüne geçmek için denetimlerin ve bilgilendirme çalışmalarının sıklaştırılacağı ifade edilen açıklamada, "Tarım ve Orman Bakanlığı, Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ekipleri olarak karakolları gezerek, jandarma personeli ile koruculara avlanma ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yapmaktayız. Bu hafta süresince Gercüş Jandarma Karakolu ve Kayapınar belde Jandarma Karakolu ziyaret edildi. Jandarma Karakol Komutanlıklarında görev yapan personele ve bölgedeki köy koruyucularına 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu, Merkez Av Komisyonu Kararları, Biyokaçakçılık, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve avcılık ile ilgili diğer konularda bilgilendirme çalışması yapılmıştır." denildi. Açıklamada, verimli geçen bilgilendirme çalışmalarının devam edeceği kaydedildi.

Etiketler: "Kara avcılığı" konusunda bilgi verildi Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü jandarma köy korucu
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.