BU AMELİYAT İÇİN BÜYÜK ŞEHİRLERE GİTMEYE GEREK KALMADI
Yukarı

BU AMELİYAT İÇİN BÜYÜK ŞEHİRLERE GİTMEYE GEREK KALMADI

DÜNYA HASTANESİN’DEN BİR İLK DAHA

BU AMELİYAT İÇİN BÜYÜK ŞEHİRLERE GİTMEYE GEREK KALMADI
Bu içerik 713 kez okundu.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerde yapılan kapalı rahim kanseri ameliyatı artık Batman’da da yapılmaya başlandı.

Özel Batman Dünya Hastanesinde Op. Dr. Halil Kazgan ve Op. Dr. Ercan Kayacan tarafından ilk kez laparoskopik yöntemle rahim kanseri ameliyatı gerçekleştirildi. Böylece İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerde yapılan kapalı rahim kanseri ameliyatı Batman’da da yapılmaya başlanmış oldu. Op. Dr. Halil Kazgan yaptığı açıklamada, ameliyatın başarılı geçtiğini açık ameliyatla iki haftayı geçen iyileşme sürecinin iki günde tamamlandığını ve hastanın günlük yaşantısına hızlıca döndüğünü ifade etti. Laparoskopik yöntemle rahim alınmasının son birkaç yıldır Özel Batman Dünya Hastanesinde başarıyla uygulandığını belirten Op. Dr. Kazgan, şimdi ise bunu bir adım daha ileri götürerek lenf damarlarının temizlenmesini de sağladıklarını söyledi.

“Ameliyat iki saat kırk dakika sürdü”

 Op. Dr. Kazgan, “Ameliyatımız iki saat kırk dakika sürdü ameliyat esnasında ve sonrasında herhangi bir komplikasyon yaşamadık. Hastamızı 48 saat sonra şifa ile taburcu ettik. Teknolojinin hayatımızın içine girdiği bugünler de teknolojik gelişmelerden hastalıklarla mücadele için yaralanmamız da kaçınılmaz, ilerleyen yıllarda kapalı ameliyatların standart tedavi haline gelecek. Özel Batman Dünya Hastanesi bu imkanları sağlayan güçlü ekibi ve imkanlarıyla bölgede önemli bir yere sahip olması beni çok mutlu ediyor” dedi.

Etiketler: Özel Batman Dünya Hastanesi Op. Dr. Halil Kazgan Op. Dr. Ercan Kayacan bir ilk daha kapalı rahim kanseri ameliyatı Batman’da yapılmaya başlandı
Sende Yorumla...
2020   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir