"Bir Avuç Yem Hayat Kurtarır" kampanyası
Advert
Yukarı

"Bir Avuç Yem Hayat Kurtarır" kampanyası

Kış şartları nedeniyle beslenmekte güçlük çeken kuşlar ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için "Bir Avuç Yem Hayat Kurtarır" kampanyası başlatıldı.

Bu içerik 298 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Batman Şube Müdürlüğü tarafından kış şartları nedeniyle beslenmekte güçlük çeken kuşlar ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için "Bir Avuç Yem Hayat Kurtarır" sloganıyla hayvan severleri doğaya yem bırakmaya davet etti. DKMP Batman Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Karda, kışta yaban hayvanları da üşür ve acıkır. Onlarla doğal hayat müdahale etmeden dayanışmanın bir yolunu bulmalıyız. 'Bir avuç yem hayat kurtarır' sloganıyla tüm hayvan sever vatandaşları doğaya yem bırakmaya davet ediyoruz. Özellikle kar yağışlarının başlamasıyla doğaya yem bırakmaya özen gösterelim." ifadelerine yer verildi.

Etiketler: Bir Avuç Yem Hayat Kurtarır kampanyası Kış şartları kuşlar yem DKMP Batman Tarım ve Orman Bakanlığı
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.