ŞEHİR ÇAMUR OLDU
Advert
Yukarı

ŞEHİR ÇAMUR OLDU

Batman’da DEDAŞ tarafından kış ayında yapılan yer altı çalışması yağmurlu havanın da etkisiyle cadde ve sokakların çamur deryasına dönüşmesine neden oldu. Durumu tepki gösteren vatandaşlar, çalışmaların bir an önce bitirilmesini istedi.

ŞEHİR ÇAMUR OLDU
Bu içerik 513 kez okundu.

Elektrik kablolarını yer altına alma çalışmaları sebebiyle DEDAŞ tarafından şehir merkezinde başlatılan kazılar yağmurlu havanında etkisiyle çileye dönüştü. Cadde ve sokakların adeta çamur deryasına dönüşmesi vatandaşları mağdur etti.

-ÇALIŞMALAR KIŞ AYINDA YAPILMAZ-

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “DEDAŞ’ın elektrik kablolarını yer altına alma çalışması güzel ama bunu kış ayında yapması son derece yanlıştır. Elektrik kablolarının yer altına alma çalışması nedeniyle açılan çukurlardan etrafa yayılan çamurlar insanları mağdur ediyor. DEDAŞ çalışma planını yaparken kış ayına denk getirmesi yanlıştır. Biz DEDAŞ’ın çalışmalarını eleştirmiyoruz. Sadece bu mevsimde yapılan çalışmaların yanlış olduğunu dile getiriyoruz” ifadesi kullanıldı.

-HER YER ÇAMUR OLDU-

Raman Mahallesi’nde yapılan çalışmalar nedeniyle insanlar evlerinden çıkamaz hale geldiğini dile getiren mahalle sakinleri, “DEDAŞ evlerimizin önünü kazmış. Yağmurda yağınca her yer çamur oldu. Bu zulümdür. Yetkililerinden ricamız çalışmaların bir an önce bitirilmesidir” diye konuştular.

-ESNAF PERİŞAN-

Edip Solmaz Bulvarı (SSK Caddesi) üzerinde bulunan esnaflar, DEDAŞ’ın çalışmaları nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini belirterek, duruma tepki gösterdiler. Günlerdir çalışmaların devam ettiğini kaydeden esnaflar, “Çalışmalar nedeniyle kendi dükkanlarımıza girip çıkmakta dahi zorlanıyoruz. Toz ve çamurdan dolayı sabah dükkânlarımızı açmak istemiyoruz her yer perişan halde. Böyle giderse dükkânlarımızı kapatacağız. Nereyi kazıyorlarsa olduğu gibi bırakıyorlar. Bozuyorlar ve ardından ortalıktan kayıp olup başka mahalleye gidiyorlar. Yani bir yeri bitirmeden başka bir mahalleyi kazmaya çalışıyorlar. Esnafın hali perişandır. Bizler buradan sorumlulara, yetkililere sesleniyoruz! Lütfen biran önce bu soruna el atın” dediler. Yusuf UYANIK

Etiketler: ŞEHİR ÇAMUR OLDU Batman DEDAŞ yer altı çalışması vatandaşlar esnaf tepkili kış ayı Elektrik kabloları yer altı çalışmalar
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.