Gür’den İnsan Hakları Günü mesajı
Advert
Yukarı

Gür’den İnsan Hakları Günü mesajı

AK Parti Batman İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle yazılı açıklamada bulundu.

Gür’den İnsan Hakları Günü mesajı
Bu içerik 200 kez okundu.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” felsefesini benimseyen bir yönetim anlayışına sahip olduklarını belirten Gür, şunları kaydetti: “Sadece kişisel haklarımızı değil haksızlığa, zulme, eşitsizliğe ve adaletsizliğe uğramış bütün insanların hakkını savunmayı kendimize görev addediyoruz. Bugün Yemen’de önlenebilir sebeplerden dolayı binlerce çocuk ölüme mahkûm edilmiş durumda, aynı şekilde Suriye, Irak ve birçok İslam ülkesinde durum bu şekilde ve bizler o insanlarında haklarını korumakla mükellefiz. Her fırsatta sözde demokrasisi ile övünen batı ülkeleri de ne zamanki hukuku sadece yasalarda değil gerçek hayatta korumaya ve uygulamaya başlarsa inanıyorum ki dünya o zaman daha adil, huzurlu ve yaşanılacak bir yer olacak. İnsanların yaşama hakkı, güvenlik hakkı, ibadet hakkı, eğitim hakkı, sağlık hakkı, seçme ve seçilme hakkı, oy kullanabilme hakkı gibi birçok hakkı vardır. İdarecilere de bu hakları koruma ve en adaletli şekilde uygulama görevi düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve bütün dünya toplumlarının 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.”

 

Etiketler: AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür İnsan Hakları Günü mesajı
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.