BAĞIMLILIK KONFERANSLARI DEVAM EDİYOR
Advert
Yukarı

BAĞIMLILIK KONFERANSLARI DEVAM EDİYOR

Batman Belediyesi, bağımlılıkla mücadele kapsamında düzenlediği ‘Bağımsız Hayat’ konferansıyla vatandaşların bilinçlenmesine katkı sağlıyor.

BAĞIMLILIK KONFERANSLARI DEVAM EDİYOR
Bu içerik 192 kez okundu.

Belediye Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konferansta katılımcılara, bağımlılığın kişilerin psikolojik, fizyolojik ve sosyal hayatlarında oluşturduğu olumsuz etkiler ve etkileri en aza indirgemek için yapılması gerekenler anlatıldı. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen konferansta madde kullanımına başlama nedenleri, bağımlılığın gelişme süreci, bireyleri bağımlılıktan koruma, bağımlı bir kişiye yaklaşım ve bağımlı bireyin tedaviye yönelme süreci gibi konulara değinildi. Bağımlılık Danışmanı/Psikolog Ahmet Sütçü ve Sosyal Hizmet Uzmanı Seda Güneş, madde bağımlılığının başlangıcında etkili olan nedenlerin başında ‘merak’ ve ‘arkadaş çevresi’ olduğunu aktardı. Son yıllarda madde kullanımında büyük artış yaşandığı, uyuşturucu madde kullanımına başlama yaşının giderek düştüğü, özellikle ergenlik ve genç yetişkinlik döneminde bireylerin risk altında olduğuna dikkat çeken uzmanlar ailelerin iyi birer gözlemci olmaları gerektiğini vurguladı.

Etiketler: Batman Belediyesi bağımlılıkla mücadele Bağımsız Hayat’ konferansı konferanslar devam ediyor
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.