Yol Ağı KÖYDES Yatırımlarıyla Genişliyor
Advert
Yukarı

Yol Ağı KÖYDES Yatırımlarıyla Genişliyor

Kozluk İlçe genelinde stabilize köy yollarının betonlanması/asfaltlaması ve deforme olmuş köy yollarının 2.kat BSK (bitümlü sıcak karışımlar) asfalt ile kaplanması için KÖYDES ve Özel İdare yatırımları aralıksız sürüyor.

Yol Ağı KÖYDES Yatırımlarıyla Genişliyor
Bu içerik 287 kez okundu.

. İlçe Kaymakamı Osman Bilici, 2019 yılı KÖYDES Ek Yatırım Programı kapsamında; yapımı tamamlanan 2,4 kilometrelik Pınarhisar-Çamlıca köyleri arası beton yol yapımı ile yapımı devam eden 11,6 kilometrelik Uzunçayır-Ortaca grup köy yolu 2.kat BSK asfaltlama çalışmalarını denetleyerek incelemelerde bulundu.

Betonlama ve asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Bilici; İlçe Özel İdare Müdürü, teknik personel, yüklenici firma ve köy muhtarlarından çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Sınırlı bütçe imkanlarına rağmen fayda-maliyet analizini yaparak 2019 yılı çalışma sezonunu iyi değerlendirdiklerini belirten Bilici; yol ve ulaşım hizmetlerinin medeniyetin göstergesi olduğunu, ulaşım, alt-üst yapı ile diğer kamu hizmetlerini etkin ve verimli bir şekilde en ücra noktadaki vatandaşlarımıza kadar götürmeye devam edeceklerini ve vatandaşlarımızın hizmetin en iyisine layık olduğunu ifade etti. Yollarının bozuk ve çamurlu olması nedeniyle vatandaşların ulaşımda ve öğrencilerin de okula erişim sağlamada büyük zorluk çektiğini ifade eden Çamlıca ve Uzunçayır köyü muhtarları ile köy sakinleri; köylerine yapılan yol ve ulaşım hizmetlerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek Kaymakam Bilici’ye ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler: Yol Ağı KÖYDES Yatırımlarıyla Genişliyor Kozluk asfalt Osman Bilici
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.