SİİRTLİ AİLENİN YÜREK BURKAN DRAMI
Advert
Yukarı

SİİRTLİ AİLENİN YÜREK BURKAN DRAMI

Batman merkezde yaşam mücadelesi veren 8 kişilik Siirtli Alkanat ailesi, kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

SİİRTLİ AİLENİN YÜREK BURKAN DRAMI
Bu içerik 744 kez okundu.

Batman merkez Bağlar Mahallesi'nde ikamet eden 8 kişilik Siirtli Alkanat ailesi, yetkili ve hayırseverlerin yardımını bekliyor.Maddi imkânsızlıklardan dolayı birkaç ayda bir ev değiştirmek zorunda kalarak hayata tutunmaya çalışan Alkanat ailesinin hali, görenlerin içini sızlatıyor.Yaşadıkları mağduriyeti  anlatan Abdurrahman-Nergiz Alkanat çifti, maddi imkânsızlıktan ve sabit bir ikametgâhları olmadığı için çocuklarının okul okuyamadıklarını, yaşadıkları mağduriyetlerden dolayı hem kendilerinin hem de çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu aktardılar.

"EDİP EVİMİZİ YAPACAĞINI SÖYLEDİ!"

Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Yeşilçevre köyü Çukurtaş mezrasında 2012 yılında evlerinin yıkılmasıyla hayatlarının altüst olduğunu belirten Abdurrahman Alkanat, "Köyde ikamet ediyorduk, evimiz yıkıldı. Devlet bize yardım edip evimizi yapacağını söyledi. Dilekçeyle birlikte evimizin fotoğraflarını Ankara'ya gönderdik. Gazeteciler haber yapmaya geldi. Baykan Kaymakamı da gelip incelemelerde bulundu. Evde ikamet edilmesini uygun görmedi. Eve yerleşmemize müsaade etmeyip bizi ilçeye alıp kiramızı verdiler. İlçeye yerleştik, 2 ay kiramızı verdiler. Daha sonra kaymakam beyin tayini çıktı. Yeni gelen kaymakam kiramızı vermedi. APS ile tüm evrakları Ankara'ya gönderdim. 2012'den şimdiye kadar bize bir haber gelmedi." dedi.

"ÇOK PERİŞAN DURUMDAYIZ"

Yaşadıkları bu musibetten sonra bir türlü işlerin rayında gitmediğini aktaran Alkanat, "Her gün bir yerdeyiz. Evimiz yıkıldıktan sonra İstanbul, Batman, Ziyaret ve Baykan gibi birçok yere taşınıp yerleştik ancak işimiz hiç yolunda gitmedi. Çocuklarımın psikolojisi bozulmuş durumdadır. Bu nedenle çocuklarım okula da gidemiyor. Çocuklar okula gitmedikleri için sosyal yardımlaşmanın hiçbir yardımından faydalanamıyoruz. Sosyal yardımlaşmadakiler durumumuzu bilmiyorlar, durumumuzu ne kadar anlatsak tamam deyip yardım yapacaklarını söylüyorlar. Biz döndükten sonra yardım yapmıyorlar. En son bana 250 lira yardım yapılmış ancak 170 lira elektrik faturası ve 31 lira su faturası gelmiş. Faturalarımı bile ödeyememişim. Kiracı olarak kaldığım evde 3 ayın kirası birikmişti bir yerden borç edip verdim son ayı gene veremedim. Haklı olarak ev sahibi 'evimden çık' diyordu. Bir tanıdığın evine taşınmıştım. Bazı eşyalarımı getirdim, kirayı ödeyemediğim için geri kalan eşyalarımı getiremedim.  Eski evimin elektrik ve su faturalarını da yatıramamıştım. Çok perişan durumdayız." ifadelerini kullandı.

Etiketler: yaşam mücadelesi Siirtli Alkanat ailesi 8 kişilik yardım eli bekliyor Batman SİİRTLİ AİLENİN YÜREK BURKAN DRAMI
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.