'KAMPÜSTEN KARDEŞLİĞE BAKIŞ' PANELİ
Advert
Yukarı

'KAMPÜSTEN KARDEŞLİĞE BAKIŞ' PANELİ

Batman Üniversitesi ile Türkiye Kardeşlik Birliği'nin (TÜRKAB) işbirliğiyle "Kampüsten Kardeşliğe Bakış" temasıyla Batı Raman Kampüsü rektörlük konferans salonunda bir panel düzenlendi.

'KAMPÜSTEN KARDEŞLİĞE BAKIŞ' PANELİ
Bu içerik 264 kez okundu.

Panelde konuşan Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, "Uluslararası düzeyde bütün dünyanın gözü bu topraklardadır. Burası Mezopotamya ovasının başlangıcıdır. Dicle'nin suladığı kadim topraklardır. Medeniyet burada şekillenmiştir." dedi. Ortadoğu'dan bu topraklara devamlı göçlerin yaşandığını ifade eden Durmuş, şunları söyledi: "Onun için dünyanın gözü bu topraklarda. Bizler çok uyanık, çalışkan ve başarılı olmak zorundayız. Çünkü bu toprakları bir arada tutmak için birlik, beraberlik içerisinde ve çok güçlü olmak zorundasınız." Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçerek bugünlere geldiğini vurgulayan TÜRKAB Genel Başkanı Sait Ali Arslan, "Biz aynı vücudun azaları, aynı binanın tuğlaları, aynı teknenin hamuruyuz. Bizim kurtuluşumuz beraberce hareket etmekte, bir olmamızdadır." diye konuştu. Panele; Batman Üniversitesi, Muş Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Kahramanmaraş Üniversitesi rektörleri; TÜRKAB Genel Başkanı Sait Ali Arslan, kamu kurumu yöneticileri, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Etiketler: Batman Üniversitesi Türkiye Kardeşlik Birliği panel kardeşlik TÜRKAB
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.