YEŞİL ALANLAR İÇİN HEDEF BÜYÜTÜLDÜ
Yukarı

YEŞİL ALANLAR İÇİN HEDEF BÜYÜTÜLDÜ

Batman Belediyesi, kentin yeşillendirilmesinde emin adımlarla ilerliyor.

YEŞİL ALANLAR İÇİN HEDEF BÜYÜTÜLDÜ
Bu içerik 177 kez okundu.

Dünya standartlarında kişi başına düşen yeşil alan miktarına ulaşmak amacıyla çalışan ekiplerimiz, kentin farklı noktalarına yürüttüğü çalışmalarla hedeflenen sayıya her geçen gün biraz daha yaklaşıyor.

Belirlenen yeşil alanları ağaçlandırarak değerlendiren ekiplerimiz, Beşevler, Seyitler, Petrolkent mahallelerinin yanı sıra Bayındır Mahallesinde bulunan Yeşilay Danışmanlık Merkezi ve Gençlik Merkezinin de bahçesinde yeşillendirme, otomatik sulama sistemi ve ağaçlandırma çalışmalarını tamamladı. Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batman iklim koşullarında yetişebilen fidan ve çiçeklerin ekilmesi konusunda hassas davrandıklarını belirtirken Batman’ın ihtiyaç duyduğu yeşil alanların sayısını artırmakta kararlı olduklarını vurguladı.


Etiketler: Batman Belediyesi kentin yeşillendirme yeşil alan büyütüldü
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.