VALİ ŞAHİN, İNCELEMELERDE BULUNDU
Yukarı

VALİ ŞAHİN, İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Hulusi Şahin, çeşitli incelemelerde bulunmak ve toplantılara katılmak üzere Kozluk ilçesini ziyaret etti.

VALİ ŞAHİN, İNCELEMELERDE BULUNDU
Bu içerik 211 kez okundu.

Kaymakamlık bahçesinde ilçe Kaymakamı Osman Bilici ve kurum yöneticileri tarafından karşılanan Vali Şahin; muhtarlar toplantısına ve şehitliğin açılışına katıldı, ardından ilçede çeşitli ziyaretlerde bulundu.

MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI

Kozluk ilçesi "Muhtarlar Toplantısı" Vali Hulusi Şahin başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, ilçe kamu kurum yöneticileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı. Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, ilçeye bağlı mahalle ve köylerin; yol, altyapı, içme suyu, elektrik, sağlık ve eğitim gibi sorunları ele alındı.

BATMAN TANITIM GÜNLERİ

 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da ilk defa düzenlenecek olan Batman Tanıtım Günlerine değinen Vali Şahin, “İlk defa İstanbul’da Batman Tanıtım Günleri düzenleyeceğiz. Sizden istirhamım herkes tanıdığı hemşerilerini tanıtım günleri etkinliğine davet etsin. El birliği ile Batman’ı en iyi şekilde tanıtalım. Tüm Batmanlıları tanıtım günlerine bekliyoruz” dedi.

ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ

Muhtarlar toplantısının ardından 1935 yılı ve sonrasında Sason İsyanı olarak bilenen olaylar sırasında şehit olan 40’ın üzerinde isimsiz şehidimiz için yapılan şehitliği ziyaret eden Vali Şahin, İl Özel İdaresi’nin destekleriyle Kozluk kaymakamlığı tarafından şehitlikte yapılan restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

HUSUMETLİ AİLELERE ZİYARET

Geçen Ramazan ayından ilçeye bağlı Alaca köyünde Aktaş ve Dayan aileleri arasında yaşanan kan davası, ilçenin kanaat önderlerinin girişimi ile Vali Şahin ve Kozluk Kaymakamı Osman Bilici'nin araya girmesiyle barışla sonuçlanmıştı. Barışı pekiştirmek amacıyla Aktaş ve Dayan ailelerini evlerinde ziyaret eden Vali Şahin,  barışın korunması konusunda gayret gösteren aile fertlerine teşekkür etti.

KUR’AN KURSU’NDA İNCELEME

Daha sonra İlçe Müftülüğüne bağlı eğitim-öğretim faaliyeti yürüten Bilge Erkek Yatılı Kur’an Kursu’nu ziyaret eden Vali Şahin,  kursta incelemelerde bulunarak, yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Etiketler: Vali Hulusi Şahin Kozluk ziyaret
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.