Başkanlar ‘Engelliler Günü’nü kutladı
Advert
Yukarı

Başkanlar ‘Engelliler Günü’nü kutladı

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkanlar ‘Engelliler Günü’nü kutladı
Bu içerik 183 kez okundu.

1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla 3 Aralık tarihinin, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak ilan edildiğini hatırlatan Eş Başkanlar Dr. Demir ve Korkmaz: “Halk odaklı belediyecilik anlayışıyla yapılan tüm faaliyetlerimizde insan memnuniyetini göz önünde bulundurarak yaşlıları, kadınları, çocukları ve engellileri de düşünerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dezavantajlı vatandaşlarımızın yaşamın her alanına katılımlarını sağlamak için sorunlarına çözüm üretebilme uğraşı içerisindeyiz. Engellileri yılda sadece bir gün hatırlayarak değil, yaşam boyu aramızda olmaları için engelleri kaldırma çabası içerisindeyiz. Batman Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarda bu konuda gerekli hassasiyeti gösterdiğimizin bilinmesini isteriz. İmkân ve olanak sağlandığında engelli vatandaşlarımızın büyük başarılara imza attıklarını yakından takip ediyoruz. Yerel yönetim olanaklarından daha fazla yararlanmalarını sağlamak için pozitif ayrımcılığı sürdüreceğiz. Toplu taşımadan kaldırım düzenlemelerine, sosyal çalışmalardan istihdama kadar Batman’da yaptığımız her çalışmada engelli yurttaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu anlayışla engelli yurttaşlarımızın 3 Aralık dünya engelliler gününü kutluyor, bütün imkânlarımızla yanlarında olmaya devam edeceğimizi belirtiyoruz” dediler.

Etiketler: Engelliler Günü’nü kutladı Batman Belediyesi Eş Başkanları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz Batman
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.