Başkan Gür’den 3 Aralık mesajı
Yukarı

Başkan Gür’den 3 Aralık mesajı

AK Parti Batman İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yazılı açıklamada bulundu.

Başkan Gür’den 3 Aralık mesajı
Bu içerik 181 kez okundu.

Gür, mesajında engellilerin sadece 3 Aralık' da değil, her gün hatırlanması gerektiğini söyledi.

Engelli vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirten Gür mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Engelli vatandaşlarımızın, hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda devlete de, topluma da önemli görevler düşmektedir. Tüm zorluklara rağmen her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele takdire şayandır. Bu mücadelelerinde onların yanında yer almak, hepimizin öncelikli sorumlulukları arasında yer almaktadır. Türkiye, özellikle son 17 yıllık süre zarfında her alanda nasıl sessiz devrimler gerçekleştirdi ise, engelli kardeşlerimizin meselelerini çözüme kavuşturma hususunda da önemli bir dönüşüme sahne olmuştur. 2005 yılında çıkarılan Engelliler Kanunu ve 2010 yılında yapılan Anayasa değişikliği başta olmak üzere, hayata geçirilen yasal düzenlemeler ve devlet hizmetlerinde kaydedilen gelişmelerin yanı sıra, engellilerimizin toplumsal hayata katılmalarının gerekliliği ve onlara yönelik pozitif ayrımcılık hususlarında önemli bir zihniyet değişiminin yaşandığını görüyoruz. Engelli kardeşlerimizle ilgili eksikliklerin giderilmesini bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak görüyoruz. Asıl engellerin, kalplerdeki ve zihinlerdeki engeller olduğunu ve her birimizin engelli adayı olduğumuzu da unutmamalıyız. Bu vesileyle, Tüm engelli kardeşlerimizin, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, aileleriyle ve sevdikleriyle sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum.”

Etiketler: AK Parti Batman İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesaj yayınladı Batman engelliler
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.