Özperk, Engelliler Günü’nü kutladı
Advert
Yukarı

Özperk, Engelliler Günü’nü kutladı

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutladı. Herkesin birer engelli adayı olduğunun altını çizen İl Müdürü Özperk, onlara hayatın her kademesinde en iyi şartlarda destek olunması gerektiğini söyledi.

Özperk, Engelliler Günü’nü kutladı
Bu içerik 452 kez okundu.

Engellilerin her gün hatırlanması gerektiğini belirten Özperk; “Birleşmiş Milletler’in 1992 yılında almış olduğu karar sonrası “Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan edilen 3 Aralık, o gün itibariyle tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacı ile belirlenmiş bir gündür. Bu önemli gün, engelli insanları anlayabilmek açısından oldukça büyük öneme sahip. Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece engellilerin değil, hepimizin sorunudur. Bugün gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli “engeller” ile karşılaşan engelli insanlarımızın farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. Bu nedenle, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali olarak tanımlanan sağlığın korunması ve geliştirilmesi için çaba sarf edilmelidir.” dedi.

Etiketler: Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk 3 Aralık Dünya Engelliler günü kutlama mesajı
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.