SAĞLIK CAMİASI SESİNİ YÜKSELTTİ: 500 YATAKLI HASTANE YAPILMALIDIR
Advert
Yukarı

SAĞLIK CAMİASI SESİNİ YÜKSELTTİ: 500 YATAKLI HASTANE YAPILMALIDIR

Batman'ın sağlık alanındaki sorunlarına dikkat çeken Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, Batman'a bir an önce 500 yataklı hastanenin yapılması gerektiğini belirtti.

SAĞLIK CAMİASI SESİNİ YÜKSELTTİ: 500 YATAKLI HASTANE YAPILMALIDIR
Bu içerik 639 kez okundu.

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanlığı, kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek, ilin sağlık sorunlarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

-HASTANELER İHTİYACI KARŞILAMIYOR-

 Batman’ın, Türkiye’deki en yüksek nüfus artış hızına sahip illerinden olduğunu vurgulayan Yalçın, “Çocuk-genç nüfusun yoğun olduğu Batman’da sağlık alanındaki en önemli sorun fiziki anlamda yetersiz olan, vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamaktan uzak olan kamu hastaneleri gelmektedir. Son yıllarda Türkiye’nin dört bir yanında hizmete açılan ve nitelikli sağlık hizmeti sunan kampüs tipi şehir hastaneleri yaygınlaşırken, Batmanımızda hala koğuş tipi ve bazen de birden çok hastanın aynı yatakta sağlık hizmeti almak zorunda kaldığı kamu hastaneleri gerçeği. Ülkemizin sağlık alanındaki devasa kamu yatırımlarıyla kıyaslandığında Batman’ın bu yatırımlardan yeterince yararlanamadığını göstermektedir” dedi.

-ÇABALAR SONUÇSUZ-

Yalçın, uzun zamandır Batman’ın gündeminde olan, 2019 yılı yatırım programında 200 yataklı olarak planlanan yeni devlet hastanesinin yatak kapasitesinin 500 yatağa çıkarılmasına yönelik çabaların bugüne kadar olumlu bir şekilde sonuçlanmadığını kaydetti.

Etiketler: Batman Sağlık-Sen Batman Şube Maruf Yalçın 500 yataklı hastane 500 YATAKLI HASTANE YAPILMALIDIR Çocuk-genç nüfusun yoğun olduğu
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.