HDP’den Aslan’la ilgili açıklama
Advert
Yukarı

HDP’den Aslan’la ilgili açıklama

Partisinden istifa eden 26. Dönem Milletvekili Mehmet Ali Aslan’ın istifa açıklamasının ardından HDP Batman İl Örgütü Başkan Yardımcısı İkram İrgi açıklama yaptı.

HDP’den Aslan’la ilgili açıklama
Bu içerik 1690 kez okundu.

Açıklamasında Eski milletvekili Mehmet Ali Aslan’ın gerçekleri dile getirmediği ve sürekli gündemde kalmaya çalışan popülist bir kişilik olduğunu dile getirdi. Başkan Yardımcısı İkram İrgi açıklamasının devamında şunları söyledi, “Tüm toplumsal farklılıkların kendini özgürce ifade ettiği partimizin 26. Dönem Batman Milletvekili olan Sayın Mehmet Ali Aslan’ın, medyaya yansıttığı istifasına dair bir açıklamak yapmak zorunlu hale gelmiştir. 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde yeniden adaylığı değerlendirilmeyen Mehmet Ali Aslan, genel seçim süresince vekilimiz olmasına rağmen hiçbir parti çalışmamıza katılmamıştır. İl örgütümüz tarafından defalarca çalışmalara davet edildiği halde yeniden milletvekili olmamayı hazmedememiş ve parti kültürümüzde hiçbir yeri olmayan küskünleri oynamakla yetinmiştir. 26. Dönem Milletvekilimiz Mehmet Ali Aslan gerek sosyal medyada gerekse yerel basına verdiği demeçlerle sürekli gündemde kalmak istemiş ve ne kadar popülist bir karaktere sahip olduğunu göstermiştir. Hem 24 Haziran seçimlerinden sonraki dönemlerde hem de 31 Mart Yerel Seçimlerinin öncesinde ve sonrasında da kendisini defalarca partimize ve partinin çalışmalarına davet etmemize rağmen mevcut tavrında ısrar etmiştir.

Görev süresince Ankara ve ilimiz sınırları dışında gerçekleşen neredeyse hiçbir etkinliğe katılmayan,  hiçbir zaman mahalle, sokak ve toplumsal alan çalışmalarına katılmayan Sayın Mehmet Ali Aslan’ın istifa metni ve kullandığı “halkçı” kavramlar ve iddialar bizleri hayrete düşürmüştür. Mücadele yürüyüşümüze bir süre eşlik etmesinden dolayı duyduğumuz saygı gereği uzun bir süre bir açıklama yapmamayı tercih ettik. Fakat geldiğimiz aşamada eski milletvekilimize hatırlatmak isteriz ki: bizler eşit ve özgür bir toplum kurulana kadar kesintisiz mücadele sözünü verenlerin bir araya getirdiği bir mücadele partisiyiz. Böylesi bir partinin kültüründe istifa etmek diye bir kavram ve duruş hiçbir zaman olmamıştır. Çünkü partimiz mevki, statü ve ayrıcalık talebi yüzünden uzaklaşmanın değil, boşluk olan her yere koşturan bir mücadele geleneğinin mirasıdır. Bu mirasa aykırı davranan, kendi kişisel hırslarını demokrasi ve özgürlük mücadelemizin önüne koyan hiçbir kişi ve anlayış bizleri bu onurlu yolculuktan alıkoyamayacaktır” dedi.

Etiketler: HDP HDP Batman İl Örgütü İkram İrgi Mehmet Ali Aslan istifa açıklaması HDP’den Aslan’la ilgili açıklama Batman
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.