YÜZÜ VE ELLERİ YANAN KÜÇÜK ÇOCUK YARDIM BEKLİYOR
Advert
Yukarı

YÜZÜ VE ELLERİ YANAN KÜÇÜK ÇOCUK YARDIM BEKLİYOR

2017 yılında evleri yandığı sırada ağır yaralı olarak kurtulan ancak yüzü ve elleri başta olmak üzere vücudunun büyük bir bölümü yanan 8 yaşındaki çocuk, yüzündeki yanıklardan kurtulabilmek için yetkililerin ve hayırseverlerin yardımını bekliyor.

YÜZÜ VE ELLERİ YANAN KÜÇÜK ÇOCUK YARDIM BEKLİYOR
Bu içerik 433 kez okundu.

Pazaryeri Mahallesi'nde 15 Ocak 2017'de evleri yanan Yetiş Ailesi'nde baba Rıfat Yetiş, çocukları Berat, Zuhal ve Serhat çıkan yangın sırasında yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan, yüzü, elleri ve vücudunun birçok yeri yanan Serhat Yetiş uzun bir süre Malatya'da Yanık ve Araştırma Hastanesinde tedavi gördü. Aradan geçen yaklaşık 3 yıla rağmen iyileşemeyen Serhat, yüzündeki yanıklardan kurtulabilmek için tüm yetkili ve hayırseverlere seslenerek yardım talebinde bulundu.

3 AY SONRA HAYATA TUTUNDU

Yangından sonra vücudunun büyük bir bölümü yanan küçük Serhat, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesinde tedavi altına alındı. Doktorların "Yaşamaz" dedikleri küçük Serhat, yoğun bakımda 3 ay yaşam mücadelesi verdi. Küçük Serhat, doktorların yoğun çabası ve ailesinin desteği ile yaşama tutunarak 3 aylık tedavisinin ardından taburcu edildi. Vücudunun büyük bir bölümünde yanık izleri kalan küçük Serhat'ın eski cildine kavuşabilmesi için ameliyat olması gerekiyor. Ameliyat için büyük meblağda maddiyata ihtiyaç duyulduğunu aktaran aile, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım talebinde bulundu.

Etiketler: yüzü elleri yanan çocuk yardım bekliyor yangında yandı Yetiş Ailesi Rıfat Yetiş erat Zuhal Berat Zuhal Serhat küçük Serhat
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.