YETKİLİLERİ UYARIYORUZ… ÇEVRE YOLU ÖLÜM SAÇIYOR
Advert
Yukarı

YETKİLİLERİ UYARIYORUZ… ÇEVRE YOLU ÖLÜM SAÇIYOR

Ölümlü kazalar da dahil olmak üzere trafik kazalarının hiç eksilmediği Batman-Siirt Çevre yolu tehlike saçmaya devam ediyor. BBD Başkanı Cebrail Uyanık, 'ölüm yolu' adının konduğu çevre yolunda karayollarının önlem almasını istedi.

YETKİLİLERİ UYARIYORUZ… ÇEVRE YOLU ÖLÜM SAÇIYOR
Bu içerik 1066 kez okundu.

Batman’da ‘ölüm yolu’ güzergahı haline gelen ve ‘çevre yolu’ olarak bilinen TP Bulvarı’nda iki günde iki kişi hayatını kaybetti. Batman-Siirt Çevre yolu üzerinde yaşanan trafik kazalarına tepki gösteren vatandaşlar, “Çevre yolunda günü birlik trafik kazaları yaşanıyor. Ve bu yaşanan trafik kazalarında insanlar hayatlarını kaybediyor. İnsanların hayatlarını kaybettiği bir yolda yetkililerin bu kadar duyarsız kalması düşündürücüdür” ifadesi kullanıldı.

3 ÇOCUK ÖKSÜZ KALDI

Batman-Siirt çevre yolunda, geçtiğimiz Cuma akşamı düğün törenine katılmak isteyen 45 yaşlarındaki 3 çocuk annesi Yüksel Yeşil, bir aracın altında feci şekilde ezilerek hayatını kaybetti. Balpınar Beldesinde gözyaşları arasında toprağa verilen 3 çocuk annesi Yüksel Yeşil’in çocukları öksüz kaldı.

HAYATININ BAHARINDA ÖLDÜ

Ölümlü kazanın üzerinden 24 saat geçmeden aynı yol 19 yaşındaki Osman Taş’a mezar oldu. Yaya geçidinde beklediği sırada otomobil sürücüsünün feci şekilde çarptığı ve yaklaşık 20 metre sürüklenen talihsiz genç, olay yerinde yaşamını yitirdi.

-STK’LAR HAREKETE GEÇMELİDİR-

2 günde 2 kişinin feci şekilde can verdiği Siirt Çevre yolunda yetkililerin bir an önce önlem almasını isteyen Batman Basın Derneği(BBD) Başkanı Cebrail Uyanık, kentin sivil toplum kuruluşlarını da konuya duyarlılık göstermesi çağrısında bulundu.

-SORUNLARA ÇÖZÜM OLUN-

BBD Başkanı Uyanık, 1 yılda 6 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce vatandaşın kazalarda yaralandığı Siirt Çevre yoluna acilen üst geçittin yapılması gerektiğini belirtti. STK’ları göreve davet eden BBD Başkanı Uyanık, “STK’ların Batman’ın sorunlarıyla ilgilenmesi gerekiyor. Ve bu sorun en önemli sorunlardan bir tanesidir. Çünkü insan hayatı söz konusudur. Buradan tüm STK’ların ziyaret ve iade-i ziyareti bırakıp, bu tür önemli konulara daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Sayın valimizin ve yetkililerin bu konu hakkında gerekeni yapmalarını talep ediyoruz. Daha fazla can kaybı yaşanmaması için önlemlerin alınması gereklidir” dedi.

Etiketler: Ölümlü kazalar Batman Siirt Çevre yolu tehlike BBD Başkanı Cebrail Uyanık ölüm yolu stklar Karayolları yetkililer tedbirli olmak trafik kazaları ÇEVRE YOLU ÖLÜM SAÇIYOR
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.