BELEDİYE ELEKTRİK ÜRETECEK
Advert
Yukarı

BELEDİYE ELEKTRİK ÜRETECEK

Batman Belediyesi, vahşi depolama alanının ıslah edilip çıkan metan gazının elektrik enerjisine dönüştürülmesi için üstlenici firma ile sözleşme imzaladı.

BELEDİYE ELEKTRİK ÜRETECEK
Bu içerik 1144 kez okundu.

Batman Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’ndaki imza törenine Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Anahtar Enerji Çözümleri San. Tic. Ltd. Şti. adına Nevaf Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Şehriban Aydın, Mehmet Zeki Hedekoğlu, Ercan Astan, basın mensupları ve meclis üyeleri katıldı. Batman Belediyesi Eş Başkanları, vahşi depolama alanının ıslahı ve yeni katı atık düzenli depolama alanının (Lot-1) yapımı, işletilmesi ve çıkan metan gazının kullanılarak elektrik enerjisi elde edilmesi işi için çalışmaların Ekim 2020’e kadar bitirileceğini belirtti. İlk etapta 2 megavat gücünde elektrik üretilecek olan Batman Merkez Yolveren Köyü Mevkiinde bulunan Katı Atık Çöp sahasındaki çalışmaların tamamlanmasının ardından 4,5 megavatlık ikinci etap için çalışmaların başlanılması hedefleniyor.

Etiketler: Batman Belediyesi elektrik enerjisi elektrik üretecek Anahtar Enerji Çözümleri San. Tic. Ltd. Şti Batman
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.