Kaçakla mücadelede Drone dönemi
Advert
Yukarı

Kaçakla mücadelede Drone dönemi

Dicle Elektrik Dağıtım bölgesinde yer alan diğer iller gibi Siirt’te de droneli kaçakla mücadele çalışmaları yapılıyor. Kurtalan ve Eruh kırsalında drone ile kontrol edilen 450 aboneden 110’unun kaçak elektrik kullandığı belirlendi.

Kaçakla mücadelede Drone dönemi
Bu içerik 598 kez okundu.

Dicle Elektrik, kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte kaçak elektrikle mücadele çalışmalarına hız verdi. Siirt’in Kurtalan ve Eruh ilçeleri ile kırsaldaki 20 köü kapsayan son kaçak taraması droneler ile yapıldı. Güzenlik tedbirlerinin alınmasının ardından yapılan çalışma ile toplam 450 abone kontrol edildi. Bu abonelerden110’unun değişik yöntemler kullanarak kaçak elektrik kullandığı tespit edildi. Bu aboneler hakkında gerekli işlemler yapıldı.

KAÇAK TÜKETİME İZİN VERİLMEYECEK

Dicle Elektik Siirt İl Müdürü Naci Obut, yaklaşan kış mevsiminde enerji sıkıntısı yaşanmaması içinbaşta il ve ilçe merkezleri olmak üzere il genelinde kaçakla mücadele çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

Kaçak elektrik tüketimine ala izin vermeyeceklerinin altını çizen Obut, ‘’Bu konuda sorumluluk bölgemizde titiz bir çalışma yürütüyoruz. Özellikle kırsalda yapılan denetimlerde herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmaması için jandarma desteğinde görev yapıyoruz. Bölgede uçurulan dronelar sayesinde kaçak elektrik tüketenleri bir bir belirleyerek, koordinatları ile belgeliyor ve haklarında gerekli işlemleri yapıyoruz. Bu mücadeledeki tek amacımız müşterilerimize kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi verebilmektir’’ dedi.

Etiketler: Kaçakla mücadelede Drone dönemi Dicle Elektrik droneli kaçakla mücadele çalışmaları
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.