Durmaz, Rehabilitasyon merkezini ziyaret etti
Advert
Yukarı

Durmaz, Rehabilitasyon merkezini ziyaret etti

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz beraberindeki heyetle, zihinsel engelli bireylere yönelik faaliyet yürüten özel bir rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.

Durmaz, Rehabilitasyon merkezini ziyaret etti
Bu içerik 417 kez okundu.

Durmaz ve beraberindeki heyeti, merkezin müdürü ve yöneticileri karşıladı. Ziyarette, zihinsel engellilerin yaşadığı sorunlar ve bu sorunların çözümü için atılması gereken adımlar konuşuldu.

Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, zihinsel engelli bireylerin diğer engelli bireylere göre daha farklı sıkıntı ve sorunlar yaşadığının altını çizen Durmaz şunları dile getirdi:  “Hayatlarını daha rahat sürdürebilmeleri için bu kardeşlerimize yardımcı olmak ve toplum arasında bir farkındalık oluşturmak için muhtelif çalışmaların ve yapılması ve gerekli adımların atılması gerekmektedir. İhtiyaçlarını karşılayabilecek seviyeye gelmeleri, hem onlar hem de aileleri için önem arz etmektedir. Bu konuda alacakları eğitim çok önemlidir. İlimizdeki özel rehabilitasyon ve destek eğitim merkezleri bu konuda önemli bir misyon yüklenmişlerdir. Tabi bir bütün olarak özellikle de duyarlı ve hassasiyet sahibi kişiler olarak bizler zihinsel engelli kardeşlerimize karşı üzerimize düşeni yerine getirmeliyiz.  Özellikle ilgili kurumlar, zihinsel engelli aileleri başta olmak üzere toplumun genelini bu bireylere karşı daha duyarlı olma konusunda bilinçlendirmelidirler. Aileler ve toplum bilinçlendikçe, sıkıntılar da o derece azalacaktır.”

Etiketler: Rehabilitasyon merkezi M. Şerif Durmaz zihinsel engelli bireyler Ziyaret
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.